сайты ставок сайты ставок сайты ставок

3+3! Hattrick jsem nečekala, usmívá se Vocetková po kanonádě

Foto: Stefan Bernd, EYOF

(SPITTAL AN DER DRAU, od našeho zpravodaje) České reprezentantky do 16 let zvládly další důležitý krok za postupem do medailových bojů, na Evropském olympijském festivalu mládeže zdolaly Německo 9:1. Lvím podílem se na tak vysokém přídělu podílela hned šesti body Linda Vocetková, i díky ní je výběr trenérů Lucáka a Cimrmana blízko vítězství ve skupině B.

V prvním zápase proměněný rozhodující a vítězný klíčový nájezd proti Švédsku, ve druhém šest bodů. Přesně takovou základní skupinu prozatím hraje na evropském olympijském festivalu útočnice Linda Vocetková. „Vstupovaly jsme do toho tak, že bychom měly být favoritky a chceme vyhrát. Po zápase se Švédskem jsme si říkaly, že to urveme.“

„Cítila jsem se dobře, ale hattrick jsem nečekala. Každý hráč určitě vždy doufá, že si dá nějaké góly. Spíš jsem ale vstala s tím, že vyhrajeme, a neřešila jsem, kolik kdo bude mít bodů,“ pověděla skromně ihned po zápase Vocetková.

Češky po skvělém vstupu do turnaje v podobě vítězství nad Švédkami ale nezačaly utkání s Německem optimálně. I přes vedení 2:0 po první části zápasu nebyla předvedená hra taková, jakou si představoval kromě hráček i trenérský štáb.

„Po první třetině jsme sice vyhrávaly, ale nebyly jsme úplně spokojené. Pak jsme do toho už ale vlétly, druhou třetinu začaly hrát naši hru, a i skóre bylo jednoznačné,“ komentovala účastnice nedávného MS žen do 18 let.

„Neřekla bych, že jsme to podcenily, ale spíš jsme si myslely, že to půjde samo. V kabině jsme se ale hecly, řekly jsme si, že to nebylo takové, jak jsme chtěly. Pak jsme se zvedly a už to tam nasázely,“ líčila Vocetková i dění v kabině o první přestávce.

„Začaly jsme se podporovat na střídačce, v první třetině to na ní vůbec nežilo. Podporovaly jsme se, věřily si a začaly nám létat i nahrávky na hokejky,“ přidávala k dění na ledové ploše od druhé periody.

I kanonáda proti Němkám dodala českému výběru další krev do žil v cestě za úspěšným turnajem. „Sebevědomí jsme měly už i po Švédkách, takže si nemyslím, že se bude něco vyloženě měnit. Sebevědomí je po každém vyhraném zápase zvlášť, když je ten zápas dobře odehraný.“

Foto: Stefan Bernd, EYOF

Češky nemají příliš času na odpočinek, hned další den je čeká poslední zápas skupiny s Itálií. Duel, ve kterém se rozhodne o jejich konečném pořadí ve skupině. K prvenství mají blízko.

„Musíme dobře zregenerovat. Je to jeden den a je to dost náročné. Určitě musíme vstoupit od první třetiny hned s drajvem, podporovat se, dávat přesné nahrávky a začít makat hned v první třetině,“ uzavírala s výhledem do zápasu s Itálií Vocetková.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz