32 kol je málo, tvrdí kluby. Bude se hrát 2. liga pětikolově? A co Kolín?

Foto: Luboš Vácha, shkhodonin.cz

12. června 2019, 15:41

Adam Bagar

Druholigové kluby reagovaly na materiály k novému ročníku, které jim v pondělí adresoval šéf soutěže Pavel Setikovský. Řadě z nich se nelíbí nízký počet zápasů, dle původního návrhu se v základní části odehraje 32 kol.

Partneři Českého hokeje

„Stále doufám, že bude druhá liga plnit i svou další úlohu, a to je dávat velký prostor mladým hráčům, kteří se chtějí výkonnostně posunout výš. Ti nestojí tolik peněz, ale měli by zase tzv. každý den "žrát" led,“ napsala na svaz předsedkyně SHK Hodonín Jana Gajošová.

Ta v dlouhodobé části žádá vyšší počet zápasů. „Spokojenost by byla 40 a víc. Nedělejme z hráčů stroje, kteří jen trénují, ale dejme jim v zápasech co nejvíc prostoru, ať se učí tvořit hru. Každé utkání navíc je jejich i naší devizou do budoucnosti,“ doplnila šéfka Drtičů.

S připomínkami se ozvaly i další kluby, na třech skupinách po devíti účastnících se ale podle Pavla Setikovského nic nezmění. „Z hlediska počtu účastníků a jejich geografického rozložení je zřejmé, že liga nemůže být organizována jinak,“ uvedl šéf třetí nejvyšší soutěže.

Připustil však vyšší počet utkání, původně se mělo hrát čtyřkolově. „Pokud převládá názor, že počet 32 utkání v základní části je nedostatečný, je možné soutěž odehrát pětikolově,“ dodal Setikovský s tím, že šestikolový systém není možný, neboť by se nenašly termíny.

Sedmadvacítku klubů vyzval, aby se k tomu vyjádřily. Většina z nich je pro, aby se druhá liga hrála pětikolově. Kolín zároveň usiluje o přeřezaní do skupiny Západ, v níž by se sice vyhnul exotické konfrontaci s čínským týmem, ale narazil by na papírově silnější soupeře.

Soutěž má začít ve středu 11. září, bude nesestupová a změny nabídne i v play off, do kterého postoupí 18 mančaftů, a následné kvalifikaci o Chance ligu, která se vrací ke starému modelu. O všem rozhodne výkonný výbor Českého hokeje, jenž zasedá už ve čtvrtek.

Předběžné rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

Západ: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz