4+4? Nepočítal jsem to, bodově nejlepší zápas v životě, září Sedláček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Komety v pátém kole ELIOD Extraligy rozstříleli Šumperk jedenácti góly, na čemž se největší měrou podílel Ivo Sedláček. Osmibodový duel byl zatím pro šestnáctiletého kanonýra ten nejlepší.

HokejkaTV

Ve čtvrtek jste pohodlně porazili Šumperk. Jaký to byl zápas?
Hráli jsme super celý tým, nebyly to žádné individuální výkony. V první třetině se nám podařilo jít do úniku 5:1, na což jsme navázali i ve druhé třetině. Zvládli jsme zápas vyhrát tak, aby byli trenéři spokojení.

Skóre 11:1 je hodně kruté. Opravdu byl mezi vámi takový výkonnostní rozdíl?
Až takový rozdíl mezi námi nebyl. Měli tam taky šikovné hráče. Potom už ale nedávali do hry tolik, jako kdyby nad někým vedli. Věděli, že jsme lepší. My jsme makali pořád stejně, takže ke konci už neměli šanci dohnat takovou ztrátu.

Vám se individuálně dařilo, odešel jste s bilancí 4+4. Jak se vám to povedlo?
Hrál jsem se skvělými spoluhráči Jakubem Brabencem a Patrikem Fajmonem, kteří mi dali šanci, abych osm bodů mohl mít. Určitě bych to bez nich nezvládl, přihrávali mi do prázdné brány. Navíc všechny šance, které jsem jim umožnil, proměnili, což se stává málokdy. Jsem za to osobně rád.

„Vůbec jsem nepočítal, kolik mám bodů. Hrál jsem jenom tak, abychom vyhráli.“

V lajně vám to hodně šlape a sbíráte spoustu bodů. Čím to je?
Hrajeme spolu už třetím rokem a dobře si umíme dávat puky. Patrik s Kubou mě chytají do branek a spolu jsou taky skvěle sehraní. Dávají mi samé dobré přihrávky a já jsem tam od zakončení, jak říká pan trenér Kamil Brabenec.

Napadlo vás po první třetině, že byste se mohl vyšplhat až na taková individuální čísla?
Nemyslel jsem na to. Vůbec jsem nepočítal, kolik mám bodů. Hrál jsem jenom tak, abychom vyhráli. Šumperk porazil Vítkovice a Třinec, takže jsme si mysleli, že budou hodně dobří. Když jsme mu ale dali na začátku pět gólů, sesypal se.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mládežnický hokej (@mladeznicky_hokej),Zář 26, 2019 v 10:51 PDT

Byl to váš nejlepší duel v kariéře?
Výkonnostně to určitě nebyl nejlepší zápas, ale bodově ano. Tolik bodů jsem v jednom zápase ještě nenasbíral.

Máte před sebou nějakou bodovou metu?
Všichni tři, co jsem jmenoval, máme hrát za vyšší kategorii, za juniory. Do dorostu budeme jenom vypomáhat, takže nevím, jak to bude s bodovými výkony. Určitě se na body ale nebudu soustředit, budu hrát, abych se líbil trenérovi.

V sobotu ale prohráli ve Vsetíně. Co se stalo?
První třetinu jsme si se Vsetínem pokazili sami. Bylo to hodně vyrovnané. Oni měli nějaké úniky, my jsme taky něco měli, ale neproměňovali jsme to tak dobře jako oni. To byl rozdíl v zápase. Oni proměnili všechno a my ne, takže na tom budeme muset zapracovat. Příště jim musíme ukázat, co v nás je doopravdy.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zatím jste třetí v tabulce. Jste s tím spokojeni?
Jsme. Je to lepší, než kdybychom byli na spodku tabulky. Potřebujeme ale nahnat více bodů, abychom měli jisté play off. Pak chceme pokračovat až na mistrovství. Minulou sezonu nám to nevyšlo o jeden zápas, takže bychom to tenhle rok chtěli zkusit znovu.

Nastupujete i v juniorech. Jak je těžké to skloubit?
Trénujeme s juniory, protože nás tam pan Zachrla chce. Pan trenér Moskal zase chce, abychom pomáhali v dorostu, protože je tam málo hráčů a potřebují do play off. Takže máme tři zápasy za týden, což se dá zvládnout.

„Potřebujeme nahnat více bodů, abychom měli jisté play off. Pak chceme pokračovat až na mistrovství.“

Je těžší jít o kategorii výš, nebo naopak?
Těžší je jít z juniorky do dorostu, není to ono. Je snadnější jít nahoru. V juniorce se hraje už takový dospělácký hokej, nelétá se tam od puku k puku. Zatím mi více vyhovuje juniorka, protože je to rychlejší a připraví nás to více na dospělý hokej. V dorostu ale taky hraju rád, protože si můžu zkoušet nové věci.

V čem vás konfrontace se staršími hráči nejvíce posouvá?
Jsou tam hráči, kterým je osmnáct let, takže si můžeme zkoušet naše dovednosti proti hráčům, kteří jsou o dvě hlavy vyšší. Posune nás to dál než nastupovat proti hráčům narozeným v roce 2004.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz