4/4! Výhru devatenáctky ve Finsku režírovali hráči z Litoměřic

10. listopadu 10:20

Martin Voltr

Pátek se českým reprezentacím povedl fantasticky. Vítězství totiž slavily všechny čtyři týmy! Na severu Evropy ve finském Vierumäki vynulovala domácí tým devatenáctka trenéra Davida Bruka.

Nový fanshop

Zásadní vliv na výhru v prvním ze tří utkání na půdě známého sportovního centra Vierumäki měli hokejisté, kteří působí v Litoměřicích, případně klubem prošli.

V české brance byl totiž neprůstřelný Daniel Dvořák – gólman hradeckého Mountfieldu, který nedávno odchytal v dresu Stadionu pět zápasů, z toho čtyřikrát slavil vítězství a při svých prvních seniorských zkušenostech měl úspěšnost 91,43 procent. Finům zastavil všech 28 střel a po zásluze dostal cenu pro nejlepšího českého hráče.

I na druhé straně si ji ale vyzvedl brankář, protože nerozhodný stav 0:0 platil až do 55. minuty! Potom ale Dan Przybyla vybojoval kotouč pro Otakara Šika, který zavěsil přesně do růžku. Oba útočníci si spolupráci vyměnili ve finské power-play a Przybyla neomylně trefil prázdnou bránu.

Šik letos kromě čtyř startů v juniorce Karlových Varů působí v Litoměřicích, kde má po 14 utkáních na kontě 5 bodů (4+1). Przybyla se do týmu, jenž funguje pod hlavičkou svazového projektu "Dukla", zapojil těsně před reprezentační přestávkou, a ve svém prvním utkání skóroval.

Odvetu na finské půdě sehraje devatenáctka dnes od 16 hodin českého času.

FINSKO – ČESKO 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 55. Šik (Przybyla), 60. Przybyla (Šik).
Vyloučení: 3:3, navíc Buchtela a Kunst (oba Česko) 10 minut.
Bez využití.
Střely na branku: 28:30 (6:7, 12:17, 10:6).
Nejlepší hráči: Jere Huhtamaa – Daniel Dvořák.
Finsko: Huhtamaa – Isiguzo, Torikka, Nousiainen, Seppälä, Laitamäki, Salmela, Jere Jokinen – Killinen, Seppälä, Janne Jokinen – Nevasaari, Tanus, Ylitalo – Mäki, Petman, Erholtz – Haatanen, Hirvonen, Siikanen. Trenéři: Vuori a Nieminen.
Česko: Dvořák – Dluhoš, Buchtela, Dajčar, Štibingr, Kunst, Jenáček, Adámek – Šik, Przybyla, Kalus – Sedlák, Kropáček, Eret – Matiaško, Šír, Brož – Bambula, Žemba, Sklenář. Trenéři: Bruk, Přerost a Vlach.

Další zápasy ve Vierumäki

Sobota 10. listopadu:
16:00 Finsko – Česko

Neděle 11. listopadu:
12:00 Finsko – Česko

Začátky utkání jsou v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

Foto: Pasi Mennander, leijonat.fi

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz