4 body ve 3 zápasech. Jeřábek je v KHL nejlepším obráncem týdne

Foto: hcvityaz.ru

10. února 2021, 12:00

Václav Jáchim

Odměnu za velmi kvalitní výkony sklidil v ruské nejvyšší soutěži Jakub Jeřábek. Plzeňský odchovanec a český reprezentant byl vedením ruské KHL vyhlášen nejlepším obráncem za uplynulý týden.

Někdejší zadák Montrealu, Washingtonu či St. Louis se pocty v Kontinentální lize dočkal už potřetí. Jeřábek aktuálně platí za klíčovou oporu Viťazu Podolsk, který má stejně jako Spartak Moskva 56 bodů a se slavným klubem z ruské metropole bojuje o postup do play off.

Před reprezentační přestávkou se hokejistům Viťazu dařilo, vyhráli dvě utkání, přičemž v jednom z nich dokonce neinkasovali. Jakub Jeřábek si za hodnocené období připsal celkem tři starty a zaznamenal v nich čtyři body – jeden gól a tři nahrávky.

Лучшими игроками 21-й недели сезона признаны: ?? Василий Кошечкин («Металлург») ?? Якуб Ержабек («Витязь») ?? Клим Костин («Авангард»)

Zveřejnil(a) КХЛ dne Středa 10. února 2021

Jak uvádí oficiální web soutěže, další důležitým kritériem bylo rovněž hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Jeřábek měl za tři střetnutí na kontě údaj +4. Na branku soupeře celkem vyslal devět střeleckých pokusů a přidal dva hity.

Účastník mistrovství světa 2016 a 2017 sehrál v tomto ročníku zatím 40 utkání Kontinentální ligy, vstřelil šest branek a zapsal devět asistencí. Devětadvacetiletý plzeňský rodák v listopadu startoval na turnaji Karjala, za národní tým tehdy v Helsinkách nastoupil k utkáním proti Švédsku a Finsku.

Nejlepším brankářem týdne v KHL byl vyhlášen Vasilij Košečkin, gólman Magnitogorsku a olympijský vítěz 2018 se ocenění dočkal už poosmnácté. Cena pro útočníka týdne náleží Klimu Kostinovi z Omsku, jenž byl zároveň vyhodnocen za nejlepšího nováčka.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz