40 střel Hradce, jen jeden gól. Měli jsme vyhrát, ví „dřevák“ Pavlík

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Energický hokej, na který se moc dobře dívá. Přesně takhle vtrhli hradečtí hokejisté do svého druhého ročníku v Lize mistrů. Jenže ačkoli Norimberk jasně přehráli a přestříleli 40:16, body do tabulky nezapsali žádné. Vychytal je Niklas Treutle.

Nový fanshop

Mountfield nastoupil do Ligy mistrů s novým cílem – letos už nechce soutěž jen protrpět a vypadnout po základní skupině, letos chce postup. I proto začal vyjma marodů a distancovaného Rosandiče s kompletním kádrem, který odehrál velmi dobrou partii.

Jenže všechno bohužel rozhodly německé góly v páté a šesté minutě. To byla sprcha, ze které se Hradec z pohledu výsledku už nevyhrabal.

„Nevím, jestli jsme byli nervózní nebo nebyli v zápasovém tempu... Hlavně nám podle mě nešly nohy. První třetina byla z naší strany špatná, pak jsme to rozjezdili,“ přemýšlí Radovan Pavlík.

Východočeši postupem času přebrali otěže hry do svých rukou. Karty byly rozdané jasně – Němci chtěli náskok udržet obranou a zkušenostmi. Však mají v kádru skoro desítku borců z NHL. Ale docela si zahrávali, protože když Juraj Bezúch snížil, tlak Mountfieldu sílil víc a víc. „Podle mě kontrolovali výsledek, vyhazovali a hráli jednoduše. Bohužel hráli malý box. Měli jsme dát aspoň gól nebo dva a vyhrát zápas,“ ví hradecký útočník.

O to víc porážka mrzí. Ze čtyřiceti střel skórovat jednou... To je zoufale málo. Několik šancí měl právě Pavlík, jehož tah na branku činil Norimberku velké potíže. Hlavně parádní průnik mezi několika soupeři volal po gólu. „Asi budu muset trénovat, jsem dřevák. Tohle se musí dávat, bohužel,“ říká s hořkým úsměvem.

Hradec ale jasně ukázal, na co hodlá v sezoně sázet. I trenér soupeře po zápase ocenil, že proti takhle rychlému a dynamickému týmu dlouho nestál.

„Chceme hrát hodně aktivní hokej, hodně náročný. Trenéři a vedení asi hledali takový tým, abychom na tom byli bruslařsky dobře. Když hrajeme na čtyři lajny a ice-time máme podobný, tak se to dá vydržet,“ soudí mladík ročníku 1998, pro něhož je přesně takový styl stavěný.

„Vyhovuje mi to. Už jsme to hráli pod panem Martincem v mladším dorostu, když jsme vyhráli titul. Pak to zopakoval zase,“ vzpomíná na úspěšné hradecké roky 2014 a 2015. „Daří se mu to, tak proč to měnit,“ pokyvuje Pavlík.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Možná ten nejsilnější dojem z pátečního utkání ale neměl s hrou nic společného. Týkal se fanoušků – těch z Norimberka. Dorazilo jich několik stovek a i když se domácí tribuny celkem snažily, hosté dali prořídlému kotli na frak. Mnohem větším rozdílem než hokejisté na ledě. Klobouk dolů!

„Říkali jsme si na rozcvičce, že asi hrajem venku. Koukali jsme jak puci a říkáme, co nás čeká u nich... Docela se na to i těšíme. Škoda, že nepřišlo víc našich fanoušků, aby je překřičeli. Třeba v neděli přijde víc,“ doufá Radovan Pavlík před druhou bitvou.

Tu už bude muset Mountfield vyhrát, aby oživil postupové šance. Proti francouzskému Rouenu ani nic jiného chtít nemůže. Stačí ale navázat na nadšený výkon z posledních dvou třetin a mohlo by to jít.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz