41letý Vašíček ještě nekončí: vrací se na Vysočinu

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Havlíčkův Brod se dočkal zkušeného jména do obrany: potřetí v kariéře se vrací Jiří Vašíček, který hrál poslední dva roky za Dvůr Králové. Mistr extraligy s pražskou Slavií tak přidá už svou 23. sezonu mezi dospělými!

Fanshop národního týmu

Odchovanec Pardubic dvě sezony zpět hrál jen tři zápasy (2. liga se pozastavila kvůli covidu-19), přesto s hokejem ve Dvoře Králové pokračoval.

S Rodosem se dostal až do superfinále, to ale nakonec zvládl nejlépe Tábor. V bojích o postup do baráže už Vašíček chyběl, stihl jen jedno klání. Jeho tým dohrával sezonu jen s pár hráči.

Dvůr Králové poté ve 2. lize skončil, a tak se uvolnilo několik zajímavých hráčů. Jaroslav Moučka posílil Havlíčkův Brod a napodobil ho i Vašíček.

Ten jde do známého prostředí: však zde stihl zasáhnout do tří sezon. Naposledy hrál na Vysočině v sezoně 2017/2018, pak zamířil do Vrchlabí, které v té době hrálo taktéž druhou ligu.

Jde vidět, že Vašíčka hokej baví. I když má 41 let, tak stále pokračuje a bude jistě i důležitým mentorem v kabině.

„Díky tomu, že mi tělo drží pohromadě, chci dál prožívat tu radost na ledě, nepřicházet o srandu a žertíky v kabině. Je to můj život a myslím si, že na konec je ještě brzy,“ řekl dva roky zpět.

Zdá se, že tohle stále platí.

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Fanouškům v Havlíčkově Brodě se ukázal už o víkendu během fotbalového utkání. Ti dokonce vyvolávali jeho jméno.

Klub k tomu oznámil i příchod Milana Valáška (taktéž z Dvora Králové), který byl loni druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

V základní části se blýskl přesně 50 body. V minulosti si zkusil také první ligu za Litoměřice nebo Hradec Králové.

Klub z Vysočiny navíc prodloužil smlouvy s Lubošem Voříškem a Tomášem Mlynářem.

Foto: Facebook BK Havlíčkův Brod

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz