46 talentů v čele s Dostálem a Škarkem. Třemošnou čeká brankářský frmol

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jejich kvalitní služby budou jako vždycky hodně potřeba, aby se české reprezentace mohly zase prát o ty nejvyšší mety. Řeč je o brankářích kategorií U16 až U20, kteří se znovu sejdou v pořádně široké partě na specializovaném letním kempu v Třemošné.

Nový fanshop

Pro gólmany tradičně pořádá Český hokej spoustu akcí, ty prázdninové se ale svým rozsahem vymykají. Mladí brankáři ročníků 2004 až 2006 se mohli na konci června zúčastnit Letní brankářské školy v Kravařích, červenec už patří jejich starším kolegům v reprezentačním věku.

Letošní soustředění ovšem proběhne v ještě větším stylu než v posledních letech. Přesněji řečeno – proběhnou. Brankářská komise pod vedením Radka Tótha totiž celou akci rozdělila do dvou termínů, 46 gólmanů by se už na jedno soustředění zkrátka nevešlo!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V Třemošné se nejprve 14. července sejdou talenti z kategorií U16 a U17. Akce se zásadně rozšířila právě pro nejmladší ročník 2003, z něhož dostalo nominaci rovnou 26 brankářů. Šestice z nich se zúčastnila úvodních kempů šestnáctky, teď si ale budou moci poprvé udělat detailní přehled, jak velkou konkurenci v republice mají.

Trojice gólmanů ročníku 2002 se záhy připojí k sedmnáctce a zamíří do Švýcarska, zbylí tři naopak zůstanou i na druhou část kempu, kde se k nim 17. července přidají starší. Chybět by neměla ani dvojice mladíků z kádru dvacítky, kteří prošli letošním draftem NHL – Jakub Škarek a Lukáš Dostál.

Brankářským nadějím se bude věnovat celkem 15 trenérů.

Podívejte se, jak probíhal loňský kemp reprezentačních brankářů:

Nominace brankářů U16 a U17 (14.–17. 7.)

U16

Daniel Král (Havlíčkův Brod), Filip Maláč (Jihlava), Darek Bartošák (Vítkovice), Marek Slíž (Poruba), Michal Borovička (Pardubice), Štěpán Zlatnický (Havířov), Patrik Hamrla (Zlín), Tomáš Suchánek (Přerov), Marek Stuchlík (Mladá Boleslav), Oliver Šatný (Chomutov), Jaroslav Prchlík (Plzeň), Matyáš Bajgar (Karlovy Vary), Lukáš Franc, Čeněk Krátký (oba Liberec), Lukáš Klika, David Čermák (oba Litvínov), Andrej Žižka (Brumov-Bylnice), Michal Ryšavý (Olomouc), Jakub Legner (Velké Popovice), Filip Hořejší (Písek), Martin Lidák, Jakub Korytar (oba České Budějovice), Jakub Tichý (Hradec Králové), Štěpán Suk, Ondřej Gabriška (oba Kladno), Matyáš Bílek (Hodonín).

U17

Pavel Čajan (Liberec), Ivo Lekeš (Zlín), Jan Bednář (Karlovy Vary), Josef Němeček (Slavia Praha), Ondřej Dolíška (Vítkovice), Tomáš Sajdl (Hradec Králové).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace brankářů U17–U20 (17.–20. 7.)

U17

Ivo Lekeš (Zlín), Josef Němeček (Slavia Praha), Tomáš Sajdl (Hradec Králové).

U18

Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík, Šimon Zajíček (oba Liberec), Ondřej Chaloupek (Jihlava), Luboš Novotný (Kladno), Nick Malík (Vítkovice).

U19

Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Hradec Králové), Kristián Kolář (Plzeň), Tomáš Vlk (Pardubice), Radek Haas (Pori, Finsko), Petr Hamalčík (Letňany).

U20

Jakub Škarek (Lahti, Finsko / NY Islanders, NHL), Dominik Pavlát (Chomutov).

Trenéři brankářů

Radek Tóth, Jaroslav Kameš, David Kovářík, Jan Liehman, Martin Láska, Rostislav Košárek, Michal Mařík, Jiří Sklenář, Miroslav Brož, Václav Pipek, Stanislav Hrubec, Jiří Černoch, Benjamin Sequens, Lukáš Mensator, Vratislav Vajner

Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický
Kustod: František Ptáček

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz