49:24 na střely, jenže na góly 1:6. Rozdíl byl na brankovišti, tvrdí Dufek

Foto: David Peška, hokej.zlin.cz

Po hodech přichází půst. Zlín v neděli zničil Kometu sedmi góly a o dva dny později doma padl se Spartou 1:6. Pohled na výsledek vypadá ze strany ševců hrozivě. Úplně však neodpovídá tomu, co se odehrávalo na ledě.

HokejkaTV

Zlínští do Sparty bušili ze všech stran, ale stejně jako tomu bylo před zápasem s Pardubicemi, trápila je bídná koncovka.

„Zápas jsme na střely vyhráli 49:24, ale ten největší rozdíl byl asi na brankovišti, kde to dokázali umlátit a my ne,” mrzelo útočníka ševců Jana Dufka. „Myslím si, že jsme nehráli špatný zápas. Bohužel jsme nedali góly a Sparta nás v brankovišti přetlačila,” přitakává David Nosek.

Zlínští na Spartu vletěli a dostali se hned ze začátku utkání do tlaku. Pak však přišla chyba a Sparta se dostala do vedení. Chvíli na to přidala další dva góly a mladý gólman Daniel Huf šel po nevýrazném výkonu na střídačku a do brány naskočil Marek Čiliak. Dvacetiletý Huf dostal po vychytané nule na Kometě přednost před zkušeným Čiliakem, ale na tento zápas v dobré vzpomínat nebude.

„Největší rozdíl byl asi na brankovišti, kde to dokázali umlátit a my ne.”

„Po takovém výkonu si zasloužil další šanci,” vysvětluje nasazení mladíka hlavní kouč Antonín Stavjaňa. „Není to ale jen o něm. Je to o celém týmu. My jsme sice prohrávali 0:3, ale žádný gól jsme nedali. Měli jsme mnohem víc příležitostí a mohli jsme dát stejně gólu jako Sparta,” poukazuje zlínský kouč na špatnou produktivitu. Jeho slova potvrdil i zkušený bek David Nosek.

„Nezačali jsme špatně, ale dostali jsme všechny góly z brankoviště. Šance na tom brankovišti jsme měli stejné, ale neprosadili jsme se a Sparta nás vytrestala góly z brankoviště a z dorážek,” říká Nosek. „Špatně jsme pokryli předbrankový prostor a Sparta nás za to potrestala. Naopak my jsme měli taky spoustu šancí, ale bohužel, my jsme v tom předbrankovém prostoru nebyli úspěšní.”

S jeho pohledem souhlasil i útočník Jan Dufek. Navíc ho mrzelo, že hráči mladému brankáři moc nepomohli. „Na Kometě to od něj bylo výborné. Tam byl dost jistý, ale tady jsme mu na tom brankovišti moc nepomohli.”

„Po takovém výkonu si zasloužil další šanci.”

Berany na jednu stranu může těšit předvedená hra, i to, že soupeře přestřílí a dostanou pod tlak, na druhou stranu o to víc frustrující pak taková porážka může být. „Když jim to tam napadá hned v první třetině, tak se jim dýchá ještě líp a naopak nám zase hůř. Šance jsme na to ale měli. Kdyby nám to tam napadlo ve druhé třetině, i ve třetí, tak jsme pořád mohli ten výsledek nějak změnit,” je si vědom dvaadvacetiletý útočník.

Na začátku druhé a třetí třetiny nepustili ševci Spartu víc jak deset minut ke střele. Ale co jim to bylo platné, když na druhé straně kluziště se v koncovce trápili. „Myslím, že jsme po nich chodili aktivně, měli problémy s rozehrávkou a na střely jsme vyhráli. Musíme v tom pokračovat a na brankovišti to umlátit,” burcuje Dufek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz