5:0? Nejlepší odplata za Deje, září Lev. Kašík pocítil střet s Oleszem

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice pětkrát za sebou doma nenašly na Zlín tříbodový recept. Ovšem na šestý pokus už jim to vyšlo. A to způsobem, jaký čekal jen málokdo. Ostravané dominovali, Berany přehráli jasně 5:0 a upevnili si tím páté místo v tabulce. I díky první vychytané nule Patrika Bartošáka v sezoně a dvěma gólům Jakuba Lva, který se třikrát trefil už na zlínském ledě. "Zlín mám jako soupeře rád," usmívá se.

Fanshop

Aby taky ne. Na tamním ledě prožil nejspíš nejhezčí chvíle dosavadní kariéry. "Na Zlín mám ty nejlepší vzpomínky, protože jsem tam s Plzní v sedmém zápase vyhrál svůj jediný titul. Takže ho mám rád nejen proto, že se mi proti němu daří," dodává vítkovický útočník, jenž pomýšlel na další třígólové představení. Ale druhého hattricku se nedočkal.

"Po druhé brance jsem klukům říkal, že budu střílet. Že bych chtěl dát hattrick. Měl jsem tam ještě dvě šance, ale nejdřív mi to zblokovali a pak to chytil Kašík. Tak snad ten zlínský hattrick nebyl poslední a ještě to někdy přijde," věří Jakub Lev po jasném vítězství 5:0. "Dát doma pět branek, je super. Při tolika šancích vám tam vždycky něco spadne."

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – Aukro Berani Zlín

Ostravané byli od začátku při chuti, Libora Kašíka už po dvou dějstvích zasypali více než třiceti pokusy. "Od začátku povedený zápas. Dařily se nám kombinace, dostávali se do šancí. Už v první části jsme mohli vést výraznějším rozdílem. Nechtěli jsme dopustit něco jako v prvním utkání u nás doma. Pak jsme přidali další góly a byl to poklidný zápas," líčí.

Petr se opřel do Zlína: Co se tam dělo, mi hlava nebere! Chybí respekt »

Lva těší, že se jeho tým nesnížil k nějaké nesportovní odplatě za faul Veselého na Deje. "Řekli jsme si, že bude lepší, když odvedeme takový výkon a vyhrajeme třeba 5:0, než abychom se od začátku strkali, sekali, byli celý zápas rozhození a chodili na trestnou. Myslím, že tohle je ta nejlepší odplata," září útočník, který letos nastřílel už třináct gólů.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

K jasnému triumfu přispěl 26 zákroky gólman Patrik Bartošák, jenž se dočkal premiérové nuly v aktuálním ročníku. "Konečně. Myslím, že jsme všem ukázali, že jsme lepším týmem než Zlín. Od začátku až do konce jsme je přehrávali. Až na jednu šanci ve druhé třetině tam nic neměli. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů," hlásí vítkovický brankář.

"Nová maska má trošku kratší bradu a vousy mi z ní lezly, takže jsem vypadal jako blbec."

Ten změnil masku i image. "Ta maska má trošku kratší bradu a vousy mi z ní lezly, takže jsem vypadal jako blbec," říká Bartošák, který se maskou inspiroval u kanadského brankáře Roberta Luonga. "Má tam jenom loga týmu na obou stranách a uprostřed menší proužek. Já tam mám dva. Jednoduchý design, ale vypadá to moc dobře," pochvaluje si.

Libor Kašík: Nikomu nechci nakládat, ale právem jsme prohráli 0:5

V odlišné náladě byl po duelu Libor Kašík, který si i přes pět inkasovaných branek odnesl cenu pro nejlepšího zlínského hráče zápasu. "Nechci nikomu nakládat, ale všichni jsme dělali chyby a musíme se z toho poučit, protože soupeř měl fakt hodně šancí a právem jsme prohráli 0:5," nekličkuje zlínský gólman, který si z utkání odnesl menší bolístku.

"Musím říct, že jejich kapitán je docela hora a trošku jsem ten střet pocítil."

Ve druhé části vyjel z branky a střetl se s dojíždějícím Rostislavem Oleszem. "Když už vyjedu, tak musím jet a nesmím se rozhodovat další myšlenkou. Musím říct, že jejich kapitán je docela hora a trošku jsem ten střet pocítil. Nechal jsem tam koleno, chtěl jsem uhnout, ale naštěstí jsem ho tam neměl napevno. A jestli to bolí? To je jedno," culí se.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz