5:1 v Litvínově asi nikdo nečekal, září Stloukal. Energie je v psychické pohodě

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

Karlovy Vary vstoupily do druhé poloviny napínavé baráže nejlepším možným způsobem, když se v Litvínově radovaly z jasného vítězství 5:1 a vyhouply se do čela barážové tabulky! "Tohle nám určitě zvedne sebevědomí, psychická pohoda teď bude na naší straně," září útočník Petr Stloukal, autor vítězné branky úterního večera.

Nový fanshop

Litvínov přitom začal lépe, v první části dovolil Karlovým Varům jen pět střel a odnesl si z ní jednobrankový náskok. „Je pravda, že úvodní třetinu jsme nehráli tak dobře, ale o pauze jsme si řekli, že do druhého dějství musíme nastoupit úplně jinak.“ To se hostům dokonale povedlo a čtyřmi přesně mířenými údery převážili misky vah na svou stranu.

Energii pomohly tři slepené góly v rozmezí čtyř minut a deseti sekund. „Samozřejmě to bylo i trošku o štěstí,“ usmívá se Petr Stloukal. „Jednou jsme tam ujeli, pak dali hezkou teč… Tlačili jsme se do brány, hráli přímočaře, nevymýšleli žádné hlouposti a to vedlo k úspěchu,“ dodává karlovarský útočník, který v baráži zlomil své čekání na první trefu.

„Nic není u konce, je to všechno vyrovnané a bude se hrát až do posledního zápasu. Čekám, že to teď bude v každém utkání bitva.“

A hned byla vítězná. „Určitě to má pro mě větší cenu, protože jsem se naposledy trefil ještě na Slavii a v baráži jsem dosud nic nedal. Nevím, jestli na mě třeba nespadla deka, ale snažím se pracovat od prvního do posledního střídání a konečně to tam spadlo, za což jsem rád,“ usmívá se spokojený střelec, jenž chválí jistého brankáře Tomáše Závorku.

Nesmíme skládat zbraně, velí litvínovský bek Šesták

„Předvedl fantastický výkon,“ pokyvuje Stloukal po obratu a jasné výhře 5:1. „Věřili jsme si a věděli jsme, že to umíme, což jsme dokázali už doma s Jihlavou. Ale takový výsledek tedy asi nikdo nečekal,“ jásá Petr Stloukal. Hodně k tomu pomohli také utrápení chemici. „Litvínovu se moc nedařily hrát přesilovky tak, jak je mají už pár let naučené.“

Už to opravdu hoří! ví Šlégr. Litvínov si bez TELH nedokáže představit »

Lázeňský tým se vyhoupl do čela barážové tabulky o skóre před Kladno. „Psychická pohoda teď bude na naší straně, zvedne nám to sebevědomí. Na druhou stranu nic není u konce, je to všechno pořád vyrovnané a bude se hrát až do posledního zápasu. Čekám, že to teď bude v každém utkání bitva,“ zakončuje čtyřiadvacetiletý útočník Energie.

Sestřih HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz