5:7, 5:8, 5:7. Orli doma? Jako uštknutí kobrou, nechápe Fryčer

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Orli se po mizerném vstupu do sezony zvedli a usilují o šestku, na kterou osm kol před koncem základní části ztrácejí sedm bodů. Nebýt domácích nezdarů, už by v ní nejspíš byli.

Jágr Chance liga

Venku kosí jednoho favorita za druhým, doma jim to však nejde. Orli před vlastními příznivci prohráli jedenáct z devatenácti zápasů, inkasovali hrozivých 82 gólů (nejvíc v lize) a v tabulce domácích utkání jsou třetí od konce. Horší jsou jen trápící se Villach a Záhřeb.

Poslední tři zápasy doma byly jako přes kopírák

Poslední duely ve Znojmě připomínaly spíš zlý sen a zrodily se v nich nehokejové výsledky. „Minulé tři domácí zápasy byly jako přes kopírák,“ zlobí se na klubovém webu kouč Miroslav Fryčer po porážkách 5:7 s Fehérvárem, 5:8 s Lincem a naposledy 5:7 s Vídní.

„Všude jinde body bereme, ale doma jsme jako uštknutí kobrou.“

Jihomoravané pokaždé špatně začali, prohrávali už 0:4, 1:6 či 0:5, ale nakonec se ještě vrátili do zápasů. „Když už se nám to podaří dotáhnout na rozdíl jedné trefy, tak to zase prodrbeme. Jsem vytočený, přitom snaha se klukům upřít nedá,“ pokračuje lodivod Orlů.

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

„Možná kdybychom hráli na Hatích nebo někde na otevřeném kluzišti, tak vyhrajeme. Máme plno šancí, ale jednoduše rozdáváme body. Všude jinde body bereme, ale doma jsme jako uštknutí kobrou,“ kroutí hlavou Fryčer. Domácí trápení si nedokáže vysvětlit.

„Nevím, z čeho všeho jsou kluci doma nervózní. Hlava mi to nebere.“

„Je šílené, kolik doma dostáváme gólů. Můžeme trénovat defenzívu a oslabení, ale pak přijde zápas a celý systém se zhroutí jako domeček z karet. Nevím, z čeho všeho jsou kluci doma nervózní. Hlava mi to nebere,“ uzavírá trenér aktuálně devátého týmu tabulky EBEL.

Pořád věříme, že se do šestky můžeme dostat

Do konce dlouhodobé části zbývá osm kol. Znojmo na elitní šestku, která má jistotu play off, ztrácí sedm bodů. „Pořád věříme, že se tam můžeme dostat,“ zní z kabiny Orlů, které na domácím ledě čekají ještě tři utkání. S Bolzanem, Štýrským Hradcem a Salcburkem.

Závěrečný program Orlů v základní části

Pátek 11. ledna – 37. kolo:
19:15 Villach – Orli Znojmo

Neděle 13. ledna – 38. kolo:
17:30 Orli Znojmo – Bolzano

Sobota 19. ledna – 39. kolo:
19:15 Dornbirn – Orli Znojmo

Neděle 20. ledna – 40. kolo:
17:30 Innsbruck – Orli Znojmo

Pátek 25. ledna – 41. kolo:
19:15 Orli Znojmo – Graz

Neděle 27. ledna – 42. kolo:
17:30 Klagenfurt – Orli Znojmo

Pátek 1. února – 43. kolo:
19:15 Orli Znojmo – Salcburk

Neděle 3. února – 44. kolo:
17:30 Záhřeb – Orli Znojmo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz