5. Utkání Hvězd - 2000 (Zlín)

30. ledna 2000, 13:57

hokej.cz redakce

Výhodu domácího prostředí opět zužitkovali hráči Východu, když si se soupeři poradili 8:6. Jako nejlepší bruslař se tentokráte ukázal Martin Špaňhel, jenž ve finále zdolal vítkovického štírka Zbyňka Irgla. Ve střelbě na přesnost navázal na své západní kolegy Tomáš Blažek, kterému stačilo na čtyři terče sedm ran. Jako největší šuter se ukázal být Michal Sýkora (153 km/h). Premiérově a také zatím naposledy se ve Zlíně uskutečnila střelba gólmanů, kteří měli přelobovat lavičku a přes celé kluziště trefit osamělou branku. Nejlépe se vedlo Romanu Čechmánkovi. V nájezdové štafetě si výhru vychytal Dušan Salfický.

Nový fanshop

Dovednostní soutěze - se ve Zlíně docela povedla. Organizačně se až na malé výjimky nevyskytl problém, diváci se dočkali i dramatických soubojů a i vyrovnání jednoho rekordu. Kromě branek, bodů a sekund však bylo na stadiónu Luďka Čajky vidět i několik humorných či jiných z normálu vybočujících okamziků. Tady jsou.

Na zimním stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně začal v sobotu 29. ledna 5. ročník exhibičního Utkání hvězd Východ - Západ. Jako první se zlínskému obecenstvu představili internacionálové, jejichz exhibiční střetnutí vedené v přátelském duchu skončilo nerozhodně 9:9. Jména jako Martinec, Černík, Bohuslav Štastný a další dávala jiz předem záruku dobrého hokeje a skutečně se bylo na co dívat. Jiz ne s takovým důrazem a v takové rychlosti jako dříve, ale stále se stejnou přesností přihrávek a střel bavili bývalý reprezentanti ne zcela zaplněný stadión ve Zlíně a mnohokrát si od diváků technickými finesami vynutili bouřlivý potlesk...

Poté jiz ale na led nastoupili současné hvězdy českého hokeje, aby se vzájemně poměřily v tzv. dovednostních soutězích, které jsou po vzoru All Star Game NHL neodmyslitelnou součástí celé exhibice. První disciplínou byla velmi populární soutěz o nejrychlejšího bruslaře, nazvaná oficiálně "Stíhací jízda". Okruh o rozměrech 45 x 15 metrů zvládl v osmifinále nejrychleji v nejlepším čase celého dne (14,070 sekund) plzeňský Martin Špaňhel, který nakonec přes čtvrtfinálové a semifinálové jízdy postoupil az do nedělního finále, které bude na pořadu v přestávce samotného Utkání hvězd. V souboji o nejrychlejšího hokejistu naší nejvyšší soutěze se s ním utká vítkovický mladíček Zbyněk Irgl. Po rychlosti přišla na řadu mrštnost a postřeh brankářů, jinými slovy "Samostatné nájezdy".

Nejlépe si ze čtveřice gólmanů vedl další zástupce z Plzně - Dušan Salfický, který ze šesti penalt pět chytil, kdyz jej překonal pouze vsetínský Jan Srdínko. Jako druhý se do nedělního finále, které bude rovněz součástí Utkání hvězd, kvalifikoval zlínský Vladimír Hudáček, který sice inkasoval stejně jako Roman Čechmánek pouze dvakrát, o postupu Hudáčka ale rozhodl kratší čas. Vsetínská opora si však vše vynahradila v nově zavedené disciplíně "Střelba brankářů". Úkolem gólmanů bylo trefit přes celé hřiště prázdnou branku, přičemz situaci znepříjemňovala zhruba 20 centimetrů vysoká překázka. Roman Čechmánek se jako jediný ze tří pokusů trefil dvakrát, jeden gól vsítil i Petr Bříza. Salfický s Hudáčkem vyšli naprázdno. Zřejmě nejzajímavějšího výkonu v celém sobotním odpoledni se dočkali diváci v soutězi "Tvrdost střelby".

Sparťan Michal Sýkora totiz vyrovnal při rozstřelu s Radkem Martínkem o 1. místo (oba zaznamenali v základních dvou pokusech rychlost střely 150 km/h) tři roky starý rekord Libora Zábranského, kdyz vyslal puk z mezikruzí do branky rychlostí 153 km/h. Závěr dovednostních soutězí obstarala "Přesnost střelby". Pět vybraných hokejistů z Východu i Západu mělo 10 pokusů k sestřelení 4 terčů zavěšených v rozích branky. Nejlepšího výkonu dosáhl pardubický útočník Tomáš Blazek, jenz všechny 4 terče sejmul na 7 ran. Rekordní výkon plzeňského obránce Josefa Řezníčka z minulého roku (4 střely - 4 terče) zůstane asi dlouho nepřekonán...

Východ - Západ 8:6 (4:0, 3:4, 1:2)

Branky a asistence: 3. Ujčík (Marušák, Leška), 7. Pardavý (Ujčík), 8. Peterek (Kryzel, Leška), 15. Procházka (Hamrlík, Čajánek), 31. Dopita (Procházka), 31. Čajánek (Procházka, Dopita), 37. Dopita (Čajánek), 51. Srdínko (Čajánek) - 26. Prorok, 30. Kopecký (Píša, Blazek), 30. Barus, 32. Vůjtek, 49. Martínek (Sup), 50. Prorok (Kruliš)

Rozhodčí: T. Svoboda - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 0:0. Diváci: 4167.

Sestavy:

Východ: Čechmánek (30. Hudáček) - Hamrlík, Srdínko, Zábranský, Marušák, Tesařík, Jakeš, Kuntoš, Soudek - Dopita, Čajánek, Procházka - Ujčík, Pardavý, Patera - Krayzel, Leška, Peterek - Moravec, Horák, Irgl.

Trenéři: Zdislav Tabara a Antonín Stavjaňa.

Západ: Salfický (30. Bříza) - Kučera, Sýkora, Nedvěd, Benýšek, Martínek, Píša, Kruliš, Pavlas - Výborný, Reichel, Špaňhel - V. Král, Vůjtek, Bartoš - Kopecký, Prorok, Sup - Burger, Blazek, Barus.

Trenéři: František Výborný a Jaroslav Liška.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz