7. místo v Soči? Kluci viděli, kde zaostávali a kde musí přidat, líčí Juřík

Foto: mhl.khl.ru

Třinečtí mladíci se přibližně před týdnem vrátili ze světového poháru juniorů v Soči, odkud si odvezli sedmé místo. „Samozřejmě spokojeni nejsme,“ otevírá jednoznačně hodnocení hlavní kouč a sportovní manažer Jiří Juřík.

HokejkaTV

Oceláři vstoupili do turnaje proti Salcburku, na který neměli dobré vzpomínky. V roce 2018 mu totiž podlehli 1:7 a definitivně si zavřeli brány k bojům o medaile. Tentokrát začali dobře, dostali se do vedení, ale těsný náskok neudrželi a padli vysoko 1:6.

„Odehráli jsme dobře první polovinu zápasu. Potom jsme měli herní výpadek, kdy jsme najednou povolili, nedodržovali stanovenou organizaci hry a k tomu se navíc přidaly individuální chyby, které soupeř potrestal. Zápas jsme ztratili během sedmi minut,“ uvádí Juřík.

Další duel v základní skupině se pro Oceláře vyvíjel nad očekávání dobře, zástupce České republiky proti finskému mistrovi z Oulu šel ve 33. minutě do vedení. „Odváděli jsme poctivou práci a dodržovali taktické věci. Všechno do sebe začalo zapadat a kluci viděli, že systém funguje,“ prozrazuje příčiny dílčího úspěchu. „Najednou jsme byli vyrovnaným soupeřem,“ připojuje.

„Všechno do sebe začalo zapadat. Najednou jsme byli vyrovnaným soupeřem.“

V průběhu utkání však Kärpät ukázal svou sílu a nakonec si došel i zásluhou českého forvarda Zdeňka Sedláka pro vítězství 6:3. „Rozhodly přesilové hry soupeře. Rozebírali jsme je na videu, ale ani přesto jsme je nedokázali eliminovat,“ lituje hlavní kouč.

Na závěr skupiny hokejisté s drakem na prsou narazili na zámořský výběr z NAHL, proti kterému sice vyhráli, ale skóre na lepší umístění nestačilo. „Byl to nakonec velmi dramatický zápas. Výběr NAHL by se v případě výhry posunul na druhé místo ve skupině, což by mu zajistilo souboje o medaile. My jsme chtěli situaci ve skupině zdramatizovat, což se nám nakonec i povedlo. Tři týmy se sešly na třech bodech, takže rozhodla minitabulka,“ shrnuje Jiří Juřík.

Foto: mhl.khl.ru

Zmíněná minitabulka nakonec nejlépe vyzněla pro Salcburk, který šel do bojů o triumf, a nejvíce ublížila Třinci, ten převážně kvůli vysoké prohře proti Red Bullu skončil poslední.

V závěrečném utkání si Oceláři poradili s Davosem a skončili celkově sedmí. „Samozřejmě, že nejsme spokojeni. Odehráli jsme na turnaji čtyři utkání, dvě vítězně, a přesto jsme skončil na sedmém místě. O všem rozhodlo skóre proti Salcburku,“ potvrzuje trenér.

Přestože měli junioři na světovém poháru velmi náročný program, čeští mladíci se s tím podle sportovního manažera a kouče vypořádali dobře. „Chtěli jsme zápasové zatížení rozložit na více hráčů. Vlivem zranění jsme ale některá utkání dohrávali na tři pětky. I tak si myslím, že kondičně to kluci zvládali. Měli jsme spíše problém s udržením koncentrace v utkání,“ říká.

„Chtěli jsme zápasové zatížení rozložit na více hráčů. Vlivem zranění jsme ale některá utkání dohrávali na tři pětky.“

Zajímavý vývoj se udál kolem brankoviště, kde se vystřídala celá trojka třineckých gólmanů – Švančara, Ochman a Švehlák. „V prvním zápase se nám v jeho polovině zranil Štěpán Švehlák, takže naskočil Radek Ochman a odchytal i další zápas s Oulu, proti kterému předvedl dobré zákroky. V posledních dvou zápasech naskočil Patrik Švančara a oba dotáhl do vítězného konce,“ vyjmenovává Juřík.

A nebyla to náhoda, nejmladší brankář z trojice předvedl kvalitní výkony a podržel svůj tým v obou důležitých bitvách. „Víme, že Patrik patří mezi talentované kluky z naší líhně. Už loni zasáhl do některých mistrovských zápasů a docela úspěšně, ale jinak hostoval v nižší juniorské soutěži v Českém Těšíně,“ líčí lodivod lavičky.

„Kluci sami viděli, ve kterých činnostech zaostávali a kde musí výrazně přidat.“

Ve finále se ani není čemu divit, že prostoru tolik nepřišlo... „Bohužel v mistrovské sezoně byl velký přetlak na postu brankáře, což ještě zesílil příchod Nicka Malíka z farmy. Do dalších zápasů už potom Patrik nezasáhl, ale o to více šancí dostal v přátelských utkáních a na světovém poháru. Teď už bude záležet jenom na něm, jak se s tím popasuje,“ upozorňuje.

Přestože umístění nebylo podle představ trenérů ani hráčů, zkušenosti se určitě neztratí. „Jestliže chcete na tak prestižním turnaji uspět, musí se ve všech zápasech hrát na sto procent ve všech činnostech. Nám se to nepodařilo. Kluci sami viděli, ve kterých činnostech zaostávali a kde musí výrazně přidat. Všechno začíná tréninkem a přístupem k jednotlivým věcem, které kluky budou posouvat v jejich kariéře,“ uzavírá Jiří Juřík.

Foto: mhl.khl.ru

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz