9 juniorů v přípravě Energie. Záleží jen na nich, slibuje Mariška

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Hodně čerstvý vítr se v období suché letní přípravy prohání kabinou extraligových Karlových Varů. S A-týmem totiž trénuje rovnou devět hráčů, kteří mohou v následující sezoně hrát za juniorku!

partneři českého hokeje

Energie zahájila přípravu v opravdu širokém složení, vždyť i bez juniorů by složila čtyři obranné páry a pět útočných trojic. Trenéři Martin Pešout s Tomášem Mariškou přesto přizvali devítku mladíčků.

Jednak – i kdyby starší hráče „nepřeskočili“, je jasné, že po některých juniorech bude potřeba sáhnout během sezony, když do kádru zasáhne marodka. Vedle toho získávají neocenitelné zkušenosti a motivaci. Pocit, že jsou součástí áčka, je nutí k lepší práci.

„S jejich přístupem jsme zatím velmi spokojeni. Na druhou stranu, v jejich věku takový přístup musí být, protože kdyby nebyl, tak bychom ani nepřemýšleli, že je zařadíme do přípravy. Chceme co nejvíce propojit mládež s A-týmem, mít ty hráče více zmapované a dát jim šanci,“ popisuje na klubovém webu asistent Mariška.

Do tréninku se zapojili brankáři Patrik Hamrla a Adam Horák, obránce David Tureček a útočníci Lukáš Adámek, Vít Jiskra, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, David Novotný a Petr Rozhon.

Když byla řeč o svěžím větru, přidejme Jakuba Kašpara s Otakarem Šikem, kteří mládežnickou kariéru čerstvě uzavřeli, či o rok staršího Jana Hladonika. A samozřejmě brankářskou hvězdičku Jana Bednáře, která vyhlíží pravděpodobný odchod do zámoří. I když vzhledem k odložení draftu to bude zase trochu složitější.

Co se týče zmiňované skupiny hráčů ročníku 2001 a mladších, do áčka měli blízko už v minulých sezonách. A to můžeme klidně nechat stranou propíraný souboj ve Vítkovicích. Nejvíc extraligových startů, třináct, má na kontě reprezentant Adam Křemen. I další se loni chytali v dospělém hokeji v Sokolově.

Nyní se všichni pokusí zaujmout nejen na suchu, ale hlavně později na ledě, aby si nejvyšší soutěž mohli zahrát. V klubu s nízkým rozpočtem k tomu mají blíž než jinde. „Pokud si o šanci někdo řekne, určitě ji tu dostane. Dveře mají všichni otevřené, záleží jen na nich,“ ujišťuje Tomáš Mariška.

„Určitě je to výborná příležitost začít s áčkem. Je to asi nějaké zadostiučinění za minulou sezonu. Je to zase něco nového do života i do hokeje,“ líčí na hokejkv.cz David Novotný. Karlovarské juniory dost možná ještě nepřebolel předčasný konec ročníku, v DHL Superpoháru totiž měli skvělý tým a útočili na nejvyšší mety.

„Jsme všichni rádi, že jsme tu šanci dostali. Snad ji využijeme,“ souhlasí Petr Rozhon, jenž si pochvaluje tréninky vedle Václava Skuhravého a spol. „Radí nám. Když děláme něco špatně, tak nám poradí, abychom se pořád zlepšovali,“ kvituje.

„Snaží se nám pomáhat ve všech cvičeních. Snažíme se na ně koukat, abychom věděli, jak by měly tréninky vypadat, a chceme si od nich vzít co nejvíce,“ doplňuje kolegu Novotný. „Je to určitě motivace. Chtěl bych si zahrát jeden, dva zápasy v extralize, priorita je ale stále juniorka,“ hlásí jedním dechem.

Oba navíc pociťují rozdíly v letní dřině seniorského mužstva od toho juniorského. „Je to trošku jiný typ přípravy, hodně na sílu, ne tolik na vytrvalost. Myslím, že to zvládáme docela v pohodě,“ shodují se.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz