Zápasy

Příklepy

18. 7. - 14:20

Fin Pulkkinen jde z organizace Vegas do Minsku

Finský útočník Teemu Pulkkinen opouští organizaci Vegas Golden Knights, jeho novým působištěm bude běloruský Minsk. Vicemistr světa 2016 strávil minulou sezonu ve farmářské AHL. oblékal des týmu Chicago Wolves, předtím si za Detroit, Minnesotu a Arizonu zahrál 83 utkání NHL s bilancí 13 branek a 9 asistencí.

18. 7. - 13:12

Šatan nadále manažerem slovenské reprezentace

Miroslav Šatan bude nadále generálním manažerem slovenské reprezentace. Mistr světa 2002 nastoupil do funkce loni, k týmu přivedl hlavního kouče Craiga Ramsayho. Slovenský národní tým zahájí novou sezonu na listopadovém Německém poháru v Krefeldu, jehož se zúčastní také Německo, Švýcarsko a olympijský výběr Ruska.

18. 7. - 11:04

Kanaďan Latta posílí čínský Kunlun

Kanadský útočník Michael Latta, který hrál v minulosti NHL za Washington, posílí čínský Kunlun. Hokej.cz o tom informoval Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, který transfer uskutečnil. Latta strávil minulou sezonu ve farmářské AHL, v NHL má na kontě 117 utkání, 4 a 13 nahrávek.

18. 7. - 8:07

Bělorus Šarangovič podepsal smlouvu s New Jersey

Běloruský útočník Jegor Šarangovič podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s New Jersey. Hokejistu Dynama Minsk získali Ďáblové ze 141. pozice letošního draftu, Šarangovič se poté zúčastnil kempu nováčků týmu a následně uzavřel kontrakt. Účastník letošních MS do 20 let i dospělých sehrál v minulé sezoně 47 utkání KHL a připsal si 12 bodů.

18. 7. - 8:02

Vesey bude pokračovat v New York Rangers

Americký útočník Jimmy Vesey nemusí v NHL k arbitráži. Bronzový medailista z MS 2015 v Česku se dohodl na nové dvouleté smlouvě s New York Rangers, díky níž si vydělá 4,55 miliónu dolarů. Majitel zlaté medaile ze šampionátu dvacítek 2013 sehrál v uplynulém ročníku NHL 79 utkání, vstřelil 17 branek a zaznamenal 11 asistencí.

Video

HOKEJKA

Červenec 18
dnešní den v roce 1933

František Tikal

Ve Včelné se narodil člen Síně slávy českého hokeje a Síně slávy IIHF František Tikal. Legendární obránce, který v pražské Spartě vytvořil skvělé duo s Karlem Gutem, se v roce 1953 stal poprvé a naposledy československým hokejovým mistrem. Na mistrovství světa pak posbíral dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Zřejmě nejzvláštnější turnaj ale prožil na Olympijských hrách 1960 ve Squaw Valley. Jeho otec a bratr Zdeněk po komunistickém převratu emigrovali do zahraničí a Františka od tuhých represí režimu uchránil zřejmě jen jeho hokejový talent. Jeho bratr Zdeněk nicméně na oněch Olympijských hrách reprezentoval Austrálii, kterou Čechoslováci rozprášili 13:1 a František svému bratrovi při jednom ze soubojů u mantinelu nešťastně zlomil ruku. Jeho otec na to reagoval slovy, že Zdeněk má vysokou pojistkou a Ota Pavel později na toto téma napsal povídku "Bráchové". O čtyři roky později si František Tikal přivezl z Olympijských her v Innsbrucku bronzovou medaili.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz