Doporučujeme

fangear.cz

včera

Jednička draftu 2026 je (asi) jasná. Mezi TOP adepty i dva Češi

Ještě je opravdu hodně brzo, ale už dva roky před draftem 2026 se rýsuje jeho jasné číslo jedna – kanadský supertalent Gavin McKenna. Reportér Steven Ellis z webu Daily Faceoff zařadil mezi nejzářivější dvacítku prospektů i dva české mladíky.

před 2 dny

Vyřazené číslo zpět ve hře? Červenka může navázat na Lemieuxe či Manninga

Aby se mezi mantinely opět objevilo již vyřazené numero? To je vskutku nevšední záležitost. NHL si na takovou událost pamatuje, byť ji provázely zcela mimořádné okolnosti. V hlavní roli? Mario Lemieux. Hledáte příběh obdobný tomu Romana Červenky? Vyplatilo se zapátrat mimo hokejové arény, napsal ho slavný quarterback Peyton Manning v NFL.

před 2 dny

Letenka do Vegas se vyplatila. Byl jsem úplně mimo, culí se Hradec

Kvůli zranění přišel o část loňské sezony, ale přesto se útočník Vojtěch Hradec dokázal prosadit v A-týmu Mladé Boleslavi. Zkušenost ze seniorského hokeje mu pomohla i v dresu dvacítky, kde v šestnácti zápasech nasbíral třináct bodů. Odměnou za výbornou sezonu mu bylo to, že si na draftu NHL, přímo v Las Vegas, vyslechl z úst zástupce týmu Utah Hockey Club své jméno.

před 2 dny

OBRAZEM: Sparta odkryla sadu dresů pro Ligu mistrů

Pózující dvojka Filip Chlapík s Vojtěchem Mozíkem, jednoduchý design a tradiční barevné varianty. Sparta na sociálních sítích představila fanouškům podobu trikotů, které oblékne v nadcházející sezoně Ligy mistrů.

před 3 dny

NHL? Málek zůstává v Ilves: Utvoří dvojici s Pavlátem

Nadějný český brankář Jakub Málek v květnu podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt NHL s New Jersey Devils, kteří získali jeho hráčská práva ve čtvrtém kole draftu 2021. Nakonec ale zůstává ve Finsku – podepsal roční smlouvu s Ilves Tampere.

před 3 dny

Hokejový bůh! Fans Rapperswilu děkují Červenkovi, co vzkázal on?

„Poslední hurá v kariéře možná nejlepšího hráče současnosti, který se neprosadil v NHL,“ komentuje přesun Romana Červenky do Pardubic novinář Klaus Zaugg. Reakcí ze Švýcarska ale přichází mnohem víc a zejména fanoušci svému idolovi píšou pozitivní zprávy.

před 3 dny

Lákadlo pro Stamkose a spol.? Nulová daň! Je to naše výhoda, uznává Trotz

Překvapilo vás, že byl Nashville tak úspěšný při verbování posil? Při pohledu na vysoké sumy, kterými hráče jako Steven Stamkos či Jonathan Marchessault ulovil, už to takový šok není. Nashville má navíc „fígl”, díky kterému jsou už tak atraktivní platy ještě neodolatelnějšími. Hokejisté Preds nemusí odvádět státní daň z příjmu.

před 4 dny

Univerzita jako nákup času, Chmelaře vynesla (zatím) na farmu: Má super kvalitu

Poslední dvě sezony strávil útočník Jaroslav Chmelař v americké univerzitní lize NCAA, další zápasy tam ale nepřidá. V březnu podepsal nováčkovský kontrakt s New York Rangers a příští ročník by měl začít na farmě v Hartfordu. Debut si tam odbyl už ke konci uplynulé sezony a dokonce stihl dát i čtyři góly.