Zápasy

Příklepy

29. 10. - 8:01

Stenlund prodloužil spolupráci s Columbusem

Švédský útočník Kevin Stenlund prodloužil spolupráci s Columbusem a uzavřel roční dvoucestnou smlouvu. Bývalý hokejista HV´71 Jönköping si v uplynulých dvou letech zahrál za Blue Jackets celkem 36 utkání základní části NHL s bilancí 6 gólů a 4 nahrávek.

29. 10. - 7:58

Rakouský talent Rossi bude hrát za Curych

Rakouský útočník Marco Rossi, jehož si z 9. pozice letošního draftu zamluvila Minnesota, začne sezonu ve švýcarském Curychu. Zástupci Wild ho uvolnili do doby, než za Atlantikem začne tréninkový kemp. Rossi dosud nastupoval za juniorský tým Ottawa 67´s, v minulé sezoně sehrál 56 utkání OHL s bilancí 39 gólů a 81 nahrávek.

29. 10. - 7:54

Galchenyuk se na rok upsal Ottawě

Americký útočník s ruskými kořeny Alexander Galchenyuk bude působit v Ottawě, s vedením Senators se dohodl na roční smlouvě ve výši 1,05 miliónu dolarů. Účastník MS 2013 byl dlouho hráčem Montrealu, poté oblékal dres Arizony, v minulé sezoně pak Pittsburghu a Minnesoty.

28. 10. - 23:29

Červenka, Sobotka a Lhoták nastoupili do karantény

Hokejisté švýcarského týmu Rapperswil-Jona s Romanem Červenkou, Vladimírem Sobotkou a Lukášem Lhotákem nastoupili do karantény kvůli nemoci covid-19. Lakers hlásí pět případů nakažení koronavirem, přičemž tři pozitivní testy odevzdali hráči. Podle klubového webu tým nesmí hrát do 4. listopadu, přijde tak o tři zápasy proti Bernu, Luganu a Davosu.

28. 10. - 23:20

AHL odložila plánovaný start sezony až na 5. února

Kanadsko-americká AHL, kterou hrají farmářské týmy klubů NHL, odložila plánovaný start až na 5. února. Další posunutí začátku nové sezony dnes oznámila Rada guvernérů AHL, která původně naplánovala start ročníku na 4. prosince. Dalším odkladem reagovala na současnou situaci se šířením nemoci covid-19.

Video

HOKEJKA

Říjen 29
dnešní den v roce 1953

Denis Potvin

V Hullu (Québec) se narodil člen hokejové Síně slávy Denis Potvin. První volba Islanders v draftu 1973 strávila v tomto týmu celou svou kariéru a odvdědčila se mu vrchovatou měrou - Potvin dovedl newyorský celek jako kapitán ke čtyřem Stanley Cupům v osmdesátých letech a jako jeden ze dvou hráčů překročil v jeho dresu hranici tisíce odehraných utkání. Z individuálních úspěchů je třeba zmínit jeho tři James Norris Trophy a také to, že kariéru opouštěl jako nejproduktivnější obránce, který navíc jako vůbec první překročil hranici tisíce bodů. Islanders pak na jeho počest vůbec poprvé vyřadili dres s číslem 5.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz