Zápasy

Příklepy

29. 5. - 15:16

Hiller prezidentem hráčské asociace ve Švýcarsku

Uznávaný brankář Jonas Hiller, který nedávno ukončil bohatou kariéru, byl jmenován prezidentem Švýcarské asociace hokejistů. Hiller v uplynulé sezoně chytal za Biel, předtím byl hráčem Calgary či Anaheimu. Účastník čtyř MS a tří olympiád skončil s vrcholovým hokejem ve 38 letech.

29. 5. - 15:11

Trenér švédské Frölundy má smlouvu na 5 let

Roger Rönnberg bude nadále hlavním trenérem Frölundy, s vedením švédského klubu se dohodl na nové pětileté smlouvě. Röonberg je vede mužstvo od sezony 2013-14 a dvakrát s ním slavil domácí titul, celkem čtyřikrát pak Frölundu přivedl k triumfu v Lize mistrů.

29. 5. - 12:17

Olympijský vítěz Zubarev se stěhuje v KHL

Olympijský vítěz 2018 Andrej Zubarev se stěhuje v ruské KHL, po odchodu z Petrohradu se dohodl na dvouleté smlouvě se Spartakem Moskva a bude tudíž spoluhráčem Robina Hanzla s Lukášem Radilem. Zkušený zadák má zkušeností v NHL, za SKA Petrohrad hrál celkem pět sezon.

29. 5. - 11:55

Finský brankář Ortio posílil Barys

Finský brankář Joni Ortio se vrací do ruské Kontinentální ligy, kterou chytal před časem za Podolsk. Bývalý gólman Calgary podepsal roční smlouvu s kazašským Barysem Nur-Sultan. Uplynulou sezonu strávil Ortio ve švýcarském Curychu.

29. 5. - 11:53

Rigu by mohl posílit Rakušan Komarek

Rakouský reprezentační útočník Konstantin Komarek by mohl posílit lotyšské Dinamo Riga. Dosud působil ve švédských klubech z Lulea a Malmö. „KHL je můj cíl, jedná se o velmi kvalitní ligu. Víc k tomu zatím nemohu říci," uvedl pro švédský web hockeynews.se.

Video

HOKEJKA

Květen 30
dnešní den v roce 1940

Mickey MacKay

Z důvodu srdeční zástavy nezvládl řízení svého auta v blízkosti Ymiru (British Columbia) a ve věku 46 let zemřel člen hokejové Síně slávy Mickey MacKay. Skvělý centr udivoval zámořské fanoušky svým instinktem a timingem prakticky celou kariéru, několikrát byl vyhlášen nejlepším střelcem a nahravačem. Do NHL nahlédl v dresech Vancouver Millionaires, Chicago Black Hawks, Pittsburgh Pirates a Boston Bruins. Stanley Cup pak vyhrál v roce 1915 s Vancouverem a 1929 s Bostonem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz