Zápasy

Příklepy

17. 7. - 9:11

Minnesota si pojistila služby Donata či Sturma

V Minnesotě si pojistili hned trojici hráčů. Tím hlavním je útočník Ryan Donato, kterého Wild získali na konci února při trejdu s Bostonem. Třiadvacetiletý Američan za 22 utkání nasbíral 16 bodů a vysloužil si dvouletý kontrakt v celkové výši 3,8 milionu dolarů. Roční dvoucestné smlouvy pak podepsali německý forvard Nico Sturm a kanadský zadák Carson Soucy.

17. 7. - 9:04

Američan Carrick se upsal New Jersey

Americký obránce Connor Carrick podepsal s New Jersey dvouletou smlouvu na tři miliony dolarů. Šampión z MS hráčů do 18 let má za sebou divokou sezonu, kdy ho nejdřív Toronto vyměnilo do Dallasu, odkud se na konci února v rámci dalšího trejdu stěhoval k Devils. Bek má v NHL na kontě celkem 207 startů, dřív hrál i za Washington a Toronto.

16. 7. - 21:12

Chicago vyměnilo Anisimova do Ottawy

Ruský útočník Arťom Anisimov bude nově hrát za Ottawu, kam ho Chicago vytrejdovalo za jiného zkušeného útočníka Craiga Smitha. Žádné další položky už v trejdu zahrnuty nejsou.

16. 7. - 8:19

V NHL podepsali další 4 hráči z prvního kola draftu

Obránci Lassi Thomson, Ville Heinola a útočníci Dylan Cozens, Simon Holmström podepsali po úspěšném draftu tříleté nováčkovské kontrakty. Fina Thomsona, který se z Kelowny vrací domů do Ilves, získala Ottawa. Jeho krajana Heinolu Winnipeg a už letos by měl hrát v AHL za Manitobu, Kanaďana Cozense působícího ve WHL má Buffalo a Švéda Holmströma, jenž hraje za HV71, podepsali Islanders.

16. 7. - 8:07

Švéd Burakovsky se na rok upsal Coloradu

Švédský útočník André Burakovsky podepsal v NHL jako chráněný volný hráč roční smlouvu na 3,25 milionu dolarů s Coloradem, kam byl vyměněn z Washingtonu. Vítěz Stanley Cupu s Capitals působí v NHL pět sezon, včetně play off nasbíral 384 startů a 163 bodů (71+92). Na kontě má stříbra z MS hráčů do 18 a 20 let, v roce 2016 hrál i na seniorském šampionátu.

Video

HOKEJKA

Červenec 18
dnešní den v roce 1933

František Tikal

Ve Včelné se narodil člen Síně slávy českého hokeje a Síně slávy IIHF František Tikal. Legendární obránce, který v pražské Spartě vytvořil skvělé duo s Karlem Gutem, se v roce 1953 stal poprvé a naposledy československým hokejovým mistrem. Na mistrovství světa pak posbíral dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Zřejmě nejzvláštnější turnaj ale prožil na Olympijských hrách 1960 ve Squaw Valley. Jeho otec a bratr Zdeněk po komunistickém převratu emigrovali do zahraničí a Františka od tuhých represí režimu uchránil zřejmě jen jeho hokejový talent. Jeho bratr Zdeněk nicméně na oněch Olympijských hrách reprezentoval Austrálii, kterou Čechoslováci rozprášili 13:1 a František svému bratrovi při jednom ze soubojů u mantinelu nešťastně zlomil ruku. Jeho otec na to reagoval slovy, že Zdeněk má vysokou pojistkou a Ota Pavel později na toto téma napsal povídku "Bráchové". O čtyři roky později si František Tikal přivezl z Olympijských her v Innsbrucku bronzovou medaili.
RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz