A zase plichta! Už to není náhoda, zoufají si Tygři

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

30. září 2022, 12:38

Jan Kousal

Bodovat na úvod extraligy šestkrát v řadě? Před sezonou by asi v Liberci takový průběh brali, jenže jak se ukazuje, každá mince má dvě strany. Severočeši totiž stále marně nahání vítězství za tři body a nedočkali se ho ani proti Plzni.

Tygři přitom mohou být vůbec rádi, že z utkání vylovili alespoň bod. Stav 0:2 po čtyřiceti minutách a především předvedená hra tomu příliš nenasvědčovaly.

„První dvě části byly z naší strany něco šíleného,“ kroutil po utkání hlavou Oscar Flynn. Právě jeho branka na 2:2 korunovala tlak šelem v závěrečné třetině. Obrat se ale nekonal. „Dobrých dvacet minut bohužel nestačí, musíme hrát od začátku,“ ví Flynn.

Právě starty zápasů se ukazují jako velká liberecká bolest. První gól inkasoval podještědský klub hned v pěti ze šesti případů.

„Podle mě jsme s Plzní předvedli vůbec nejhorší vstup do zápasu od začátku sezony,“ nebral si servítky ani Flynnův spoluhráč Martin Faško-Rudáš. „Vůbec jsme nebyli hlavami v zápase, nešly nám nohy,“ pokračoval slovenský forvard.

„První dvě části byly z naší strany něco šíleného.“

Nervozita z čekání na tříbodový zisk se tak projevuje stále víc.

„Podle mě už to o náhodě není. Problém je v tom, že vždy vynecháme nějakou část zápasu,“ má jasno Flynn. „Proti Plzni to byly dvě třetiny. A takhle to je pořád dokola: buď dotahujeme nebo nás potká výpadek.“

„Za tři body bychom byli určitě mnohem radši, ale jeden je pořád lepší než žádný,“ hledal pozitiva rodák z britského Burnley, jenž věří v brzké prolomení netradiční série. „Myslím, že už to přijde,“ říká.

Další šanci budou mít šelmy už tuto neděli v Třinci.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz