A zase ty fauly. Opět jsme na ně doplatili, láteří po dalším nezdaru v Plzni

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Zápas mezi Plzní a Libercem sliboval vyrovnanou bitvu, vždyť se v něm utkali dva tabulkoví sousedé. Bylo jasné, že rozhodnou maličkosti a přesně tak tomu také bylo. Z výhry v prodloužení v poměru 3:2 se nakonec radovali Bílí Tygři.

O Kapku lepší hokej

„Srazily nás fauly, to nás dneska stálo vítězství, případně dva body v prodloužení,“ láteřil hlavní trenér Plzně Ladislav Čihák na pozápasové tiskové konferenci.

Navíc to nebylo poprvé – špatná disciplína trápí indiány delší dobu.  

„Hráčům to vyčítám, bavíme se o tom dnes a denně, bohužel vyloučených máme hodně,“ pokračuje plzeňský lodivod. Čihák však vidí také pozitiva, cenní si skutečnosti, že jeho tým dokázal proti silnému Liberci odehrát vyrovnanou partii, navíc v době, kdy je řada hokejistů Plzně stále na marodce.

„Herně to z mého pohledu nebylo vůbec špatné utkání, věděli jsme, že Liberec je silný soupeř, to se potvrdilo. Je samozřejmě škoda, že jsme nepřidali gól na 2:0, ve třetí třetině přišly dva góly v oslabení, ale na druhou stranu musím kluky pochválit za to, že dokázali vyrovnat na 2:2,“ glosuje s optimismem hlavní trenér Západočechů.

„Hráčům to vyčítám, bavíme se o tom dnes a denně."

Určitá pachuť ale v Plzni zůstává. Indiáni měli zápas dobře rozehraný, po přesilovkové trefě Filipa Suchého z dvacáté minuty vedli dlouhou dobu 1:0, ale pak přišla třetí třetina a už zmíněné fauly, které Liberec dokázal potrestat.

Bílí Tygři dostali k dispozici přes minutu trvající přesilovku pět na tři, v ní parta ze severu Čech otočila stav zápasu na 2:1. Škodovka pak musela horko těžko zachraňovat alespoň bod.

Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

„Měli jsme to dobře rozehrané, oproti posledním zápasům tam bylo z naší strany zlepšení. Bohužel jsme opět doplatili na vyloučení, přišlo jedno vyloučení, pak jsem šel na trestnou lavici já a dostali jsme z toho dva góly. V této pasáži se zápas podle mě lámal,“ hodnotí obránce Peter Čerešňák.

„Jsme rádi za každý bod, který získáme, ale dnes jsme podle mě měli na tři body. Vlastní vinou jsme se o ně připravili. Nikdo nechce být vyloučený, v tomto směru nám chybí větší disciplína,“ zakončuje plzeňský bek.

„Nikdo nechce být vyloučený, v tomto směru nám chybí větší disciplína."

V šatně Liberce panovala po utkání spokojenost. Jak by taky ne, když si Bílí Tygři odvezli z horkého plzeňského ledu dva body, třebaže to tak dlouhou dobu nevypadalo.

„V první třetině jsme se dostali pod tlak, domácí nás rychle napadali a hráli velice dobře. Od druhé třetiny jsme podle mě viděli vyrovnané utkání, které rozhodly přesilové hry. Remíza je po základní hrací době asi spravedlivá. My jsme rádi, že se nám v prodloužení podařilo využít přesilovku a že domů odjíždíme s vítězstvím,“ hlásí hlavní trenér Liberce Patrik Augusta.

„Petr Kváča podal nadstandardní výkon, díky němu jsme dnes mohli bojovat o vítězství."

Kouč Bílých Tygrů si pochvaloval zejména spolehlivý výkon brankáře Petra Kváči, který pod Ještědem prožívá velmi dobrý ročník.

„Podal nadstandardní výkon, hodně nám pomohl. Díky němu jsme dnes mohli bojovat o vítězství,“ smeká Augusta závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz