Ač je obránce, vystřelil desetkrát. Jinudy cesta nevede, říká Štencel

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

30. ledna 2017, 11:07

Pavel Kuba

Není ranky, není branky. Když nedáte v jednom zápase ani gól, o to více se v tom následujícím zaměříte na frekvenci střelby. Podobně jako brněnská Kometa. Ta v pátek odjela zcela s prázdnou z Mladé Boleslavi a hned v neděli nato zasypala 37 střeleckými pokusy plzeňskou Škodovku. Na výhru jí to ale nestačilo. Dva body uzmuli v brněnské DRFG Areně hosté ze západu Čech, v prodloužení slavili výhru 3:2.

HokejkaTV

„Jeden bod je strašně málo,“ štvalo brněnského obránce Jana Štencela. „Doma musíme vyhrávat za plný počet a nenechávat body soupeřům. Zvláště v naší situaci je teď každá ztráta o to bolestivější,“ pokračuje jedenadvacetiletý zadák.

Jeho Kometa do utkání vstoupila dobře, dostala se do vedení, do druhé přestávky ale soupeř dokázal otočit a Kometa musela znovu dotahovat. „Opakuje se to už často. Dobře vstoupíme do zápasu, dáme gól, ale pak bohužel z jednoho rychlého protiútoku nebo z jakékoliv střely inkasujeme. To soupeře samozřejmě nakopne a hra se vyrovná. My pak tlačíme a tlačíme, ale další gól už přidat nedokážeme,“ štve Štencela.

Herní převaha brněnského týmu byla zřetelná, na střely vyhráli domácí 37:23, a že bonusový bodík neskončil na kontě lepšího týmu, přiznal i plzeňský asistent trenéra Jiří Hanzlík. „Z šedesáti minut tlačíme padesát, soupeř nám ale dvakrát ujede do brejku a dá dva góly. Nevím, co víc k tomu říct. Asi že nesmíme soupeře do takových situací vůbec pouštět, při naší smůle to totiž vždy dopadne špatně,“ smutní opavský rodák.

„Situace není ještě úplně kritická, ale musíme už začít zase pořádně bodovat."

On sám se vedle defenzivní stránky velmi činil i v té ofenzivní. Na plzeňského brankáře Machovského vyslal hned deset střeleckých pokusů, tudíž více než čtvrtinu toho, co jeho celý tým dohromady. „Jinudy cesta nevede. Bez gólů se zápas vyhrát nedá. Věřím, že když budeme co nejvíce střílet, tak tam nějaké góly padnout musí,“ hlásí Štencel.

„Minulé zápasy jsme tolik nestříleli a góly nám chyběly. Útočníci dobře chodí do předbrankového prostoru, po becích se tedy chce, aby to všechno stříleli na bránu. Pak už tam nějaký puk prostě propadnout musí. Jinak to není možné, gólů máme totiž doopravdy velmi málo. Na začátku sezóny nám to tam padalo jeden za druhým, teď ale nějaké trefy chybí,“ žehrá na mizernou koncovku brněnský zadák.

„V naší situaci je teď každá ztráta o to bolestivější.“

Kvůli dalšímu zaváhání tak Kometa klesla na šestou příčku tabulky, před sedmým místem a tedy nutností hrát předkolo play off má už jen čtyřbodový náskok. „Určitě se soustředíme hlavně na sebe, ale na tabulku už trochu koukáme také. Víme, jak soupeři kolem nás hrají, vidíme, jak si navzájem pobírají body.

Body nám totiž chybí, nemůžeme bez nich stoupat tabulkou a soupeři se na nás budou dotahovat víc a víc,“ uvědomuje si Štencel.

Bodový sběr může Kometa načít už v pátek, kdy hraje na ledě neoblíbených Vítkovic. „Věřím, že zbývající dva zápasy před reprezentační přestávkou vyhrajeme, ať můžeme být před závěrečným finišem klidnější. Pak snad posbíráme ještě nějaké další výhry, abychom udrželi šestou příčku a udělali rovnou čtvrtfinále play off,“ přeje si obránce Komety Jan Štencel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz