Ach, ta koncovka. Junioři zahazovali šance a Finům podlehli

Foto: Pasi Mennander

20. července 20:24

Martin Voltr

Pouze nemohoucnost v přesilových hrách a v zakončení stála české reprezentanty do 20 let druhé vítězství na finské misi. Domácí vrstevníky zatlačili, měli spousty příležitostí, ale tu jedinou proměnil Lukáš Pajer a Češi po gólu do prázdné brány prohráli 1:3.

Fanshop národního týmu

Úvodní třetině kompletně udaly tempo přesilové hry. Do české brány se znovu postavil Jan Bednář a opět inkasoval jako první, když úvodní početní výhodu využil v osmé minutě dorážející Christoffer Sedoff – 1:0.

Potom šli naopak na trestnou hned čtyři domácí hráči v řadě a Čechům nabídli skoro celé dvě minuty hry pět na tři! Myšák ale napálil tyč, Koláčka senzačně vychytal gólman lapačkou a Vrhel netrefil branku. Na konci další výhody nevyužil přečíslení bek Ticháček, a tak musela i Bednáře zachránit tyčka. Jak jinak než v (opět výborné) finské přesilovce.

Mlejnkovým svěřencům pak bylo ještě hůř. Pomalu střídali a i když Bednářovi nejprve pomohl odraz od dvou tyček, do prázdné branky zametl puk Santeri Koskela – 2:0.

Trápení v české koncovce ukončil až Lukáš Pajer. V protiútoku natáhl k výtečné švihovce, která zapadla brankáři pod lapačku – 2:1. A kdyby podobnou mušku měli i jeho parťáci, rozhodně už by neprohrávali. Kapitán Myšák tentokrát nepotvrdil střeleckou formu, hlavně jeho dvě obří šance včetně samostatného nájezdu měly mít gólovou tečku.

Jak se blížil závěr, převaha národního týmu dál a dál sílila. Jen Jiříčkovo zaspání a následný faul přinesly Finům možnost z trestného střílení, které však Liukas zakončil do tyčky. Jinak se hrálo před domácí brankou.

Finové další spoustou faulů doslova nabízeli českým mladíkům vyrovnání, ti ale bohužel hozenou rukavici nezvedli. Ani v dlouhé power-play, k níž sáhli trenéři už čtyři minuty před koncem. Střelecký poměr 17:5 ve třetí třetině mluvil o všem!

Se sirénou naopak trefil prázdnou branku Kasper Simontaival, takže Seveřané s výborným gólmanem Meriläinenem potvrdili ubojované vítězství 3:1.

FINSKO – ČESKO 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Sedoff (Räty, Heimosalmi), 25. Koskela (Simontaival, Räty), 60. Simontaival (Helenius) – 28. Pajer (Malát).
Vyloučení: 8:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 20:31 (11:6, 4:8, 5:17).
Diváci: 150.
Finsko: Meriläinen – Viro, Heimosalmi, Koskela, Ottavainen, Määttä, Puutio, Aho, Sedoff – Mäenpää, Hirvonen, Simontaival – Koivunen, Helenius, Lambert – Jämsen, Aku Räty, Tuomaala – Liukas, Kapanen, Suni – Koskela. Trenér: Pennanen.
Česko: Bednář – Krutil, Svozil, Šedivý, Jiříček, D. Moravec, Hrádek, Ticháček, Pinkas – Myšák, Koláček, Novák – Konečný, Urban, Stehlík – Pajer, Ivan, Malát – Kos, Vrhel, Chlubna – Szturc. Trenér: Mlejnek.

Další program zápasů ve Vierumäki

Čtvrtek 22. července:
17:30 Švýcarsko – Česko

Pátek 23. července:
17:30 Česko – Švýcarsko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, ve Finsku je o hodinu víc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz