Ambice Komety? Chceme další titul, hlásí trenér Fiala. Kapitánem Zaťovič

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

24. července 9:19

Daniel Kinc

Sezona plavek je u konce, na řadu přichází hokejová výstroj. Předposlední červencové pondělí vyjeli na led poprvé také hokejisté brněnské Komety. Na Hokejových halách dětí a mládeže za Lužánky se objevil kompletní tým už bez někdejšího kapitána Leoše Čermáka, ale mimo jiné také s Tomášem Plekancem, který kývl na nabídku Brna, což klub právě v pondělí odtajnil. Zlatý hattrick Kometě sice loni nevyšel, letos to však Brňané myslí s útokem na Masarykův pohár znovu vážně.

Nový fanshop

Hráči Komety měli za sebou jako obvykle hodně náročnou suchou přípravu, po níž se většina hráčů rozjela po dovolených, aby načerpala síly před pokračování přípravy. Ta už bude probíhat především na ledě. „Na prvním tréninku jsme se věnovali střelbě. Kluci si osahali nové pohyby, zabruslili si a zatím jsme se nevěnovali kondici. První dva tréninky jsou od toho, aby si všichni zvykli a nezranili se. Takovým způsobem to bylo hráčům podáno,“ vysvětluje nový hlavní kouč Komety Petr Fiala, jenž přišel pod Špilberk před necelými třemi měsíci.

„Nebudu se tajit tím, že máme nejvyšší ambice.“

Někteří hokejisté si na led zvykali rychleji, jiní zase potřebovali delší aklimatizaci. „Bylo vidět, že někteří hráči chodili na led i během léta a někteří byli na ledě po delší pauze. To k tomu ale patří, takové jsou začátky tréninků. Je náročné se obléknout z plavek zpět do hokejové výstroje, ale hráči to zvládnou. Doufám, že sezona bude taková, aby s ní byli všichni spokojeni. S jiným cílem do toho nejdeme,“ dodává nástupce Libora Zábranského, který se nyní bude věnovat především vedení klubu z pozice majitele a generálního manažera.

Kometa v létě znovu obměnila kádr, jedním z nováčků v týmu je útočník Pavel Jenyš, který se na jih Moravy vrátil po neúspěšném angažmá v zámoří. „Na úvodní trénink jsme se všichni těšili. Jsme už zase zpátky a jsme v tom. Měli jsme zatím lehčí tréninky, vyzkoušeli jsme si novou výstroj a začali jsme opatrně. Na první týden se vždycky těšíme a už se budeme pomalu soustředit na první zápas, který nás čeká 6. srpna,“ popisuje odchovanec modrobílého hokeje. „První trénink je vždy trochu zvláštní. Po dlouhé pauze ale vždycky nemám ze sebe dobrý pocit (úsměv), ale zároveň vím, že je dost času a je na čem pracovat,“ doplnil jej obránce Tomáš Bartejs.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

V pondělí navíc brněnský klub oznámil, že kromě již jistého příchodu Tomáše Plekance, plánuje i nadále spolupracovat s Martinem Eratem, který zatím nepověsil brusle na hřebík. „Je pro nás dobře, že takový zkušený hráč, jako je Tomáš, tady s námi je. U Martina je momentálně na prvním místě zdraví. Pokud bude připraven, tak je dosti pravděpodobné či jisté, že se v sestavě objeví. To je ale zatím předbíhání, protože skutečně má problémy a čeká jej zákrok. Věříme, že to dopadne dobře. Nechci to ale zatím zakřiknout. Jakmile bude fit, tak s ním celé mužstvo bude počítat,“ komentuje situaci Fiala.

Pokud budou oba připraveni, Brno opět vytvoří silného konkurenta pro největší extraligové spolufavority. A kdo ji do nového ročníku Tipsport extraligy povede s céčkem na prsou? „Novým kapitánem Komety bude Martin Zaťovič. Nebudu se tajit tím, že máme nejvyšší ambice. Stejně to mají v extralize i další týmy. Nebudeme se schovávat za to, že nějakou metou je pro nás čtvrtfinále, nebo semifinále. Kometa chce na konci sezony získat titul a uděláme pro to maximum,“ uzavírá nový brněnský lodivod.

Změny v HC Kometa Brno

Příchody:

Jakub Lev (Ú, Vítkovice)
Lukáš Kucsera (Ú, Vítkovice)
Filip Pyrochta (O, Milwaukee, AHL)
Pavel Jenyš (Ú, Manchester, AHL)
Lukáš Klimeš (G, Přerov)
Luboš Horký (Ú, Pardubice)
Tomáš Plekanec (Ú, Kladno)

Odchody:

Bedřich Köhler (Ú, Zlín)
Michal Barinka (O, neznámo)
Zbyněk Michálek (O, neznámo)
Martin Dočekal (Ú, Sparta Praha)
Leoš Čermák (Ú, konec kariéry)
Tomáš Vondráček (Ú, Karlovy Vary)

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci:
Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič, Pavel Jenyš, Tomáš Plekanec, Martin Erat.

Přípravná utkání HC Kometa Brno

06.08. 18:00 HC Kometa Brno – HK Dukla Trenčín
08.08. 18:00 HC Kometa Brno – ČEZ Motor České Budějovice
13.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno
15.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Olomouc
20.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec
22.08. 18:00 PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno
29.08. 18:00 HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava
03.09. 17:00 HC Olomouc – HC Kometa Brno
05.09. 18:00 HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz