Americký kouč Blashill: Uděláme vše, abychom Pastrňáka s Krejčím ubránili

Foto: usahockey.com

17. května 2018, 9:21

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Američané na letošním mistrovství světa ovládli úvodních šest bitev, ale proti Finsku sedmou výhru nepřidali, přišli o první místo ve skupině a také přijatelnějšího soupeře pro čtvrtfinále. V něm od 16:15 v herningské Jyske Bank Boxen narazí na český tým. "Oba celky mají skvělé přesilovky a nesmírně silný elitní útok," upozorňuje hlavní kouč Jeff Blashill.

Nový fanshop

V případě národního týmu měl na mysli Davidy Pastrňáka a Krejčího a Dmitrije Jaškina. Hlavně tedy první dva jmenované, před kterými Američané mají respekt. "Oba jsou lídři. David Krejčí má celoplošný přehled o hře, umí rozdávat puky a tvořit. David Pastrňák je střelec a vždycky si dokáže najít svou pozici. Uděláme vše pro to, abychom je ubránili."

McAvoy se těší na Pastrňáka a Krejčího: Ale nebude lehké je pokrýt »

Americký trenér zároveň upozorňuje, že česká reprezentace není jen o dvou útočných esech z Bostonu. "Jsme si dobře vědomi toho, že tam mají další dobré útočníky. Musíme být pozorní a hlavně dělat to, co máme. Musíme dobře pokrývat prostory, hrát na puku a přecházet z obrany do rychlých útoků," má jasno Blashill, který velí také častou střelbu.

Musíme pálit ze všech pozic, to nám proti Finům chybělo

"Soupeře chceme za každou cenu přestřílet. Musíme pálit ze všech pozic, je to jeden z aspektů hry, který nám proti Finsku chyběl," připomíná úterní facku v podobě porážky 2:6. "Chceme teď předvést to nejlepší, co v nás je. Věříme, že se nám povede účinně napadat rozehrávku Čechů, všechno se sejde přesně tak, jak má, a uspějeme," přeje si Blashill.

Foto: usahockey.com

Až na poslední zaváhání s Finy může být s americkým vystoupením v základní skupině spokojený, jeho tým vyhrál úvodních šest bitev a nastřílel nejvíc gólů ze všech šestnácti týmů. "Máme hráče, kteří jsou schopni sbírat jeden bod za druhým." Jedním z nich je hvězdný Patrick Kane, jenž se na turnaji blýskl už šesti brankami a jedenácti nahrávkami.

"Patrick Kane má v Chicagu po svém boku Jonathana Toewse, tady se musí obejít bez něj. I tak je to náš lídr, skvělý kluk i mimo led. Odvádí vynikající práci a jde příkladem ostatním hráčům v týmu. Chce stále vyhrávat, jeho zápal pro hru je příkladný. Jsem z něj nadšený."

"V Chicagu má po svém boku Jonathana Toewse, tady se musí obejít bez něj. Ale i tak je to náš lídr a skvělý kluk taky mimo led. Odvádí vynikající práci a jde příkladem ostatním hráčům v týmu. Chce stále vyhrávat a jeho zápal pro hru je příkladný. Jsem z něj opravdu nadšený," hlásí Blashill, který se v přípravě na čtvrtfinále zaměřil také na přesilové hry.

Americký kapitán Kane: S Čechy to nikdy nebylo a nebude lehké »

"Máme na to hráče, kteří jsou schopni si přesilovky režírovat a zároveň v nich úřadovat. Každý hráč tu má svou roli a je opravdu skvělé, kolik se nám v národním týmu sešlo typů hokejistů," libuje si americký trenér před čtvrtfinálovou bitvou s českým týmem. "Je to jen jeden zápas a vítěz bere vše. Věřím, že se o to porveme a uspějeme," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz