Američtí snajpři se vracejí domů, posílili útok Valašského Meziříčí

Foto: Mark Mauno

Druholigové Valašské Meziříčí posílilo ofenzivu. Tamní Bobry jen krátce po startu soutěže doplnili útočníci Jan Křivohlávek a Tomáš Urbanec (na snímku), kteří naposledy působili v zámoří. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

29letý Jan Křivohlávek je odchovancem havířovského hokeje. Později se přesunul do Komety, za kterou sehrál i 24 extraligových utkání. O patro níž jich má na kontě 197, k jednomu startu za mateřsky klub přidal další v Havlíčkově Brodě, Třebíči a v Ústí nad Labem.

Poté si prošel soutěžemi v Anglii, Francii a loni zakotvil v Americe. V nižší FPHL zářil, v dresu tymu Carolina Thunderbirds odehrál 44 zápasů s bilancí 23 branek a 28 nahrávek. Nyní se vrací domů a i díky jeho zámořskému parťákovi Stanislavu Báchorovi posílí Bobry.

O osm let mladší Tomáš Urbanec hokejově vyrůstal ve Zlíně, ale už od roku 2014 brouzdal po americké WSHL. Postupně v týmech Long Beach Bombers, Las Vegas Thunderbirds a El Paso Rhinos odehrál 266 zápasů, nasbíral v nich úctyhodných 388 bodů (173+215).

Oba by rádi svá skvělá čísla ze zámoří převedli i na druholigová kluziště. Zatímco u Křivohlávka se ještě vyřizují přestupové záležitosti, Urbanec už nastoupil do středečního domácího duelu s Kopřivnicí, v němž Valašské Meziříčí po obratu slavilo výhru 4:3 v prodloužení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz