Anděl proti Jihlavě. Dukla vyzve nároďák, hrát se bude 80 minut

Foto: Markéta Křížová

Český národní tým si letní přípravný kemp v Jihlavě zpestří modelovým zápasem, soupeřem bude tamní prvoligová Dukla. Utkání se odehraje na Horáckém zimním stadionu dnes od 16:30.

Nový fanshop

Čeští reprezentanti na Vysočině makají už od neděle. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším pozval převážně mladé naděje s potenciálem do budoucna. Pro první akci sezony má k dispozici 37 hráčů – čtyři brankáře, 15 obránců a 18 útočníků.

V modelovém utkání se národní tým rozdělí na dvě poloviny. „Uděláme dvě mužstva po třech pětkách, obě budou hrát dvakrát dvacet minut,“ prozrazuje asistent trenéra Robert Reichel. Celkem budou k vidění čtyři dějství, hrát se bude 80 minut.

„Těším se hodně, bude to určitě zážitek.“

„Čtyřikrát patnáct, ne? Protože čtyři dvacetiminutovky už asi nevydržím,“ říká s úsměvem pro klubový web Dukly útočná posila Milan Davídek. Jihlavští hokejisté jsou v plném tréninkovém zápřahu, taková porce minut pro ně bude těžkou zkouškou.

Foto: Markéta Křížová

„Nějaká únava tam už bude a kluci z nároďáku budou na dvě party, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Ale kdo by se na tohle netěšil,“ hlásí Davídek. A těší se i mládežnický reprezentant Tomáš Chlubna. „Těším se hodně, bude to určitě zážitek.“

Proti Dukle nastoupí řada odchovanců

Proti Dukle nastoupí i řada odchovanců tamního klubu. Gólmani David Rittich a Jakub Škarek s útočníky Adamem Musilem a Pavlem Kousalem. Povolán do reprezentace byl i Lukáš Anděl, který v Jihlavě hraje a podruhé v kariéře proti ní nastoupí.

Program modelového utkání HC Dukla Jihlava – Česko:

16:00 – 16:15: Rozbruslení 1. skupiny
16:30: HC Dukla Jihlava – Česká republika (1.skupina)
18:00 – 18:15: Rozbruslení 2. skupiny
18:30: HC Dukla Jihlava – Česká republika (2. skupina)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz