Anglie, Slovensko, Polsko, teď Chance liga. Fučík hlásí návrat

Foto: Facebook PKH Gdaňsk

Informace serveru hokej.net se potvrdily. Poté, co Gdaňsk z finančních důvodů odpískal další účast v nejvyšší polské soutěži, se gólman Tomáš Fučík vrací domů. Upsal se Jihlavě, která o tom informovala na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Potřebovali jsme ještě doplnit brankoviště tak, aby ještě stoupla naše konkurenceschopnost. Tomáše známe dobře, hodí se nám do týmu. Má výkonnost, je cílevědomý a pochází i z kraje. V minulosti u nás už působil,“ líčí jednatel klubu Bedřich Ščerban.

„Potřebovali jsme ještě doplnit brankoviště tak, aby ještě stoupla naše konkurenceschopnost.“

26letý brankář, který hokejově vyrostl v konkurenční Třebíči, působil v Dukle v letech 2012 až 2014. Nový parťák Jana Brože, Ondřeje Chaloupka a Filipa Maláče tehdy chytal za tamní juniorku a jednou dostal šanci dokonce v jihlavském prvním týmu.

Fučík toho v českých soutěžích mezi muži příliš neodchytal. Jeden start zapsal i za Liberec a Sokolov. Nejvýraznější stopu tak za sebou zanechal v prvoligových Benátkách nad Jizerou, za které odchytal jeden zápas základní části a pět střetnutí play off.

Posledních pět sezon strávil v zahraničních soutěžích. Nejdřív si vyzkoušel EBEL v barvách Znojma, pak dva roky působil v Jastrzebie, odkud se přes anglický Hull a slovenskou Žilinu loni vrátil zpět do Polska, kde byl brankářskou jedničkou Gdaňsku.

Fučík má za sebou zdařilý rok. V přístavním městě odchytal 44 utkání, průměr inkasovaných branek na zápas stlačil pod hranici dvou gólů (1,93) a stejně jako v Jastrzebie měl úspěšnost zákroků přes 93 %, což z něj dělalo nejlepšího gólmana celé soutěže.

Naváže na skvělé výkony i v Jihlavě?

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, Tomáš Fučík, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš (zkouška), Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Tomáš Jiránek, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Tomáš Urbanec (zkouška), Matěj Zadražil.

Foto: hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz