Ani sedmnáctka se Slováky nehraje. Vlach pozná nováčky

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Souběžně s nejmladší reprezentací bude mít kemp v Hodoníně také národní mužstvo do 17 let. Bohužel i českému ročníku 2005 odpadly původně plánované bitvy se Slovenskem.

Fanshop národního týmu

Slováci vzájemné duely v kategorii U16 i U17 zrušili, o to víc se čeští mladíci zaměří na trénink. Sedmnáctku rovněž čekají od neděle 3. do středy 6. října jednotky na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kemp ale zakončí přátelským duelem proti juniorům brněnské Komety na jejich ledě.

Jak trenér Rostislav Vlach po srpnovém turnaji pěti zemí přislíbil, tak se i stane: Kádr obměnil a v akci teď uvidí výhradně hráče, kteří se zúčastnili nanejvýš letních tréninkových kempů, ale nikoli zápasových akcí ve Švýcarsku.

Jeden mladík z 23 nominovaných už hraje juniorskou extraligu; hradeckému útočníkovi Pavlu Šimkovi utekly první mezistátní zápasy pouze vinou zranění, jinak patří v ročníku 2005 k zajímavým hráčům. Stejnou smůlu měl před Vispem také budějovický zadák Martin Willmann.

Dorazí třeba i Vojtěch Spěváček z pražské Hvězdy, který je s deseti góly nejlepším střelcem dorostenecké soutěže, a plzeňský brankář Daniel Jansa, jenž s úspěšností 95,60 procenta kraluje všem gólmanům.

Pavel Šimek

Pavel Šimek | Foto: Martin Voltr

Nominace české sedmnáctky

Brankáři:
Lukáš Matěcha (Pardubice), Daniel Jansa (Plzeň), Tomáš Málek (Zlín).

Obránci:
Martin Willmann (České Budějovice), Lukáš Eich, Denis Svoboda (oba Kometa Brno), Adam Drábek (Olomouc), Marek Ročák (Třinec), Josef Eichler (Plzeň), Radek Vyhlídal (Litvínov), Filip Žaba (Hradec Králové).

Útočníci:
Vojtěch Hois, Jaromír Pérez (oba Liberec), Adam Fiala (Pardubice), Vojtěch Spěváček (Hvězda Praha), Matyáš Váňa (Karlovy Vary), Marek Hořejší, Jan Kučera (oba Plzeň), Tadeáš Kalužík (Poruba), Matěj Maštalířský (Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), Lukáš Heš (Zlín), Tomáš Holeček (Rytíři Kladno).

Náhradníci:

Obránci: Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav), Adam Topol (Jihlava), Martin Máša (Kometa Brno), Dominik Buják, Michal Pospíšil (oba Třinec), Adam Buzek (Plzeň), Adam Hamrla, Marek Šišák (oba Zlín). Útočníci: Václav Kudrna (Jihlava), Patrik Volas (Třinec), Dominik Jeřábek (Olomouc), Denis Řehoř (Plzeň), Jakub Žmola (Sparta Praha), Tomáš Tobola (Vítkovice), Patrik Janech (Šumperk), Dominik Mišovic (Chomutov), Martin Holba (Zlín).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistenti trenéra: Václav Eismann a František Ptáček
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. David Jonáš
Fyzioterapeut: Patrik Grosman
Kustod: David Malý

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz