Ani úspěch, ani zklamání. Jsem spokojený, tvrdí kouč hokejistek Novák

Foto: Karel Švec, Český hokej

Česká ženská reprezentace má za sebou úvodní akci sezony. Na turnaji čtyř v Hodoníně obsadil národní tým třetí místo. Hokejistky nejprve Rusky, a pak zapsaly dvě těsné porážky s favorizovanými soupeřkami z Finska a Švédska. „Mohli jsme ale vyhrát i tyto zápasy. Pro příští důležitou akci se musíme více věnovat přesilovým hrám,“ tuší kouč českého týmu Petr Novák.

Nový fanshop

První zápas se sbornou ovládly české hokejistky v jasném poměru 6:2. Tvrdý duel přinesl i řadu trestů. „To až v závěru, když se Rusky dostaly do stavu, kdy prohrávaly. Začaly být nervózní a provokovaly. Nakonec z toho byla jedna malá potyčka a jedna větší, kterou jsme odnesli trestem ve hře pro naši hráčku,“ mrzí Petra Nováka.

„Jinak to byl ale dobrý zápas. Dobře jsme se připravili, plnili jsme taktické pokyny a výborně jsme zvládli oslabení. Vůbec poprvé jsme byli na utkání kompletní. Jsem rád, že se holky ukázaly v takovém světle,“ dodává.

Foto: Martin Mašek, Český hokej

Pak ženský výběr potkal s velkými favoritkami z Finska, kterým po tuhé bitvě podlehl o jediný gól. „I proti Finsku jsme hráli výborně. Opět jsme dobře plnili taktiku a dobře jsme pokrývali Finky. Výborně zachytala gólmanka. Naše holky bojovaly, měly vysoké nasazení. Finky jsou třetí na světě (podle žebříčku IIHF – pozn. red.) a my jsme s nimi prohráli o gól, což je příslib, že náš tým může hrát opravdu dobře,“ pochvaluje si trenér českých hokejistek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na závěr turnaje Češky podlehly švédskému celku a po porážce 2:4 obsadily na jihu Moravy třetí příčku. „Na začátku jsme brzy prohrávali o dva góly. Nevím, jestli to je únavou, ale pro holky to fakt není sranda odehrát tři zápasy během tří dní. Ve druhé třetině jsme ale podali výborný výkon a vyrovnali jsme na 2:2. Pak nám ovšem nevyšel nástup do třetí třetiny a už jsme nebyli schopni reagovat,“ přiznává.

Foto: Karel Švec, Český hokej

České hokejistky tak v Hodoníně nezanechaly vůbec špatný dojem. Teď je potřeba zapracovat na dílčích aspektech a posunout se zase o trochu dál. „Během turnaje jsme měli dost přesilovek. Využili jsme jednu a dalších patnáct jsme neproměnili. Na druhou stranu jsme se jim nevěnovali, protože jsme byli poprvé na turnaji a měli jsme málo času. Pro příští důležitou akci se přesilovým hrám musíme věnovat víc,“ uvědomuje si trenér ženské reprezentace.

„Kdybychom totiž nějaké přesilovky proměnili, mohli jsme vyhrát i další zápasy. Před turnajem jsem si říkal, že by bylo super, kdybychom vyhráli aspoň jeden zápas. Když jsme ale porazili Rusky, horší než třetí jsme skončit nemohli. Třetí místo tedy nebereme jako zklamání, ale ani jako úspěch. Jsem s tím spokojený,“ hodnotí Novák.

Konečná tabulka turnaje v Hodoníně

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 3 2 1 0 0 8:4 8
2. Švédsko 3 1 0 1 1 5:8 4
3. Česko 3 1 0 0 2 10:9 3
4. Rusko 3 1 0 0 2 7:9 3

Kemp v Černošicích? Překvapily omluvenky

Na přelomu srpna a září se hokejistky ještě sjely na třídenní kemp do Černošic. „Udělali jsme ho pro holky v Čechách, které jsou v širším výběru všech ženských reprezentací. Ve shodě s kolegy se totiž chceme věnovat věcem, které nám chybí. Ať už jde o individuální dovednosti jednotlivce, hru na malém prostoru, koncovku a podobně,“ vypočítává.

„Za dva a půl dne jsme stihli čtyři tréninky a jeden modelový zápas. Pro holky je to přínos. Doufám, že je to posune výš. Akorát mě překvapilo, že se některé hráčky omluvily, i když se kemp uskutečnil během prázdnin,“ uzavírá Petr Novák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz