Asi jsme čekali, že to půjde snadno, smutní Hanzl po prohře proti „svým“

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

V Budvar aréně skončily dvě série. Motor nepřidal třetí vítězství po skvělých vystoupeních v Brně a doma se Spartou, hosté z Litvínova naopak zvítězili poprvé po sedmi porážkách v řadě.

Fanshop národního týmu

Souboje Českých Budějovic a Litvínova se od starých časů s nadsázkou označovaly jako hokejová válka severu proti jihu. Ani tentokrát soupeři nevyjeli na led v rukavičkách, příjemně však překvapili férovou hrou. Domácí měli pouze jednoho vyloučeného, hosté dva. Navíc litvínovský Petr Straka přiznal, že nebyl faulovaný a rozhodčí odvolali signalizovaný trest. „Rozhodčí ponechávali hře spíš volný průběh,“ oceňuje budějovický centr Martin Hanzl, který přišel na jih v létě po pěti sezonách v litvínovském dresu.

Trenér Jaroslav Modrý ujišťoval, že chystal své svěřence na hladového soupeře, který bojuje o bytí a nebytí. Začátek utkání potvrdil velké odhodlání chemiků, zatímco domácí tým v rozporu s trenérovými slovy jakoby nenalézal potřebnou energii. „Neměli jsme vůbec dobrý vstup. Bylo to takové bez chuti. Nemastné, neslané. Počítal jsem, že navážeme na výkony s Brnem a Spartou. Bohužel, to se nepovedlo. Paradoxně proti papírově slabšímu soupeři jsme začali vlažně. Asi jsme čekali, že to půjde snadno. Ale tak to nebylo,“ přiznává Martin Hanzl.

Litvínovští poslali elitní Hüblovu řadu do boje až jako třetí a její vedoucí při prvním pobytu na ledě otevřel skóre nápřahem z levého kruhu. „Možná to byl záměr poslat jejich první lajnu na naši třetí. Ale nehledal bych v tom nic podstatného. Mohla to být i shoda okolností. Prostě jim to vyšlo,“ komentuje rodilý Severočech vedoucí gól svých krajanů.

Začínala třetí minuta a Motoru zbýval prakticky celý hrací čas na vyrovnání. Litvínov se však ukázal jako velmi nepříjemný soupeř s aktivním bruslením, napadáním a neutuchající bojovností. V ofenzivě se žlutočerní nezatěžovali kombinačními parádami. Snažili se o přímočarost, využívali brejky. „Nejsou v situaci, že by si nějak užívali hokej. Pro ně je zásadní, aby hráli jednoduše a chytili se na něčem. Věděli jsme, že to bude nepříjemné, ale bohužel, nenašli jsme odpověď,“ lituje odchovanec Ústí nad Labem.

Ve druhé periodě se Jihočeši zvedli a Litvínovští jim čelili trochu komplikovanou hrou. „Tlačili jsme je, zavírali v pásmu. Chvílemi ani nevěděli, která bije, jenže jsme to nedokázali přetavit v góly. Neprošly ani rány Milana Gulaše v přesilovkách. Někdy jsou takové zápasy. A je třeba říct, že výborně chytal Denis Godla,“ vyzdvihuje Hanzl výkon litvínovského gólmana, který byl nakonec vyhlášený nejlepším hráčem svého týmu.

Skóre se nehýbalo do začátku 57. minuty, kdy se trefil Patrik Zdráhal po ledě skrz klubko těl. Na stav 0:2 reagovali Budějovičtí odvoláním brankáře a nasazením šestého muže do pole. Za tři a půl minuty mohli leccos dokázat a také pořádně zmáčkli krušnohorského protivníka. „Chtěli jsme dát rychle gól a ještě něco udělat s výsledkem. Bylo to vabank,“ popisuje střední útočník Motoru závěrečnou fázi utkání. Litvínovské brankoviště zůstalo pro Jihočechy zakleté a nakonec Richard Jarůšek poslal kotouč potřetí do jejich opuštěné klece. „Nebyl to náš den,“ krčí rameny Hanzl.

„Zatím mi to nelepí. Dostávám se do šancí, ale není z toho nic. Potřeboval bych nějakou vzpruhu v podobě kanadského bodu. Myslím, že nehraju špatně, ale pociťuji gólovou absenci. Jinak si nemám v Budějovicích nač stěžovat. Jsem tady velmi spokojený.“

Domácí střelci zůstali na nule a stejná číslice po deseti odehraných zápasech svítí také na osobním kontě Matina Hanzla. Dosud si připsal pouze dvě asistence. „Samozřejmě, že jsem chtěl dát gól,“ ujišťuje sedmadvacetiletý hokejista. „Doufal jsem, že by se to mohlo povést proti mému bývalému týmu. Celkově mi to zatím nelepí. Dostávám se do šancí, ale není z toho nic. Potřeboval bych nějakou vzpruhu v podobě kanadského bodu. Myslím, že nehraju špatně, ale pociťuji gólovou absenci. Jinak si nemám v Budějovicích nač stěžovat. Jsem tady velmi spokojený,“ říká hráč, který po příchodu do Motoru skóroval pouze jednou – v přípravě s Litvínovem.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz