Augusta po postupu do finále: Jediná kaňka, že u toho nemohli být fanoušci

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Patrik Augusta prožívá pod Ještědem výborné časy. Předloni ještě v roli asistenta Filipa Pešána došel s Bílými Tygry až do finále, vloni už na pozici hlavního trenéra dovedl Liberec k Prezidentskému poháru a letos do extraligového finále. Jeho svěřenci v sedmém semifinále vystavili stopku favorizované Spartě a po dvou letech si o titul zahrají s Oceláři.

Hokejista sezony

„Vynikající série, v každém zápase jsme viděli kvalitní hokej. Třikrát došlo až na prodloužení, rozhodovaly maličkosti. Jedinou kaňkou bylo, že to nemohli vidět diváci v arénách,“ hodnotí liberecký kouč semifinálové boje s nejlepším týmem po základní části.

Bílí Tygři vedli už 3:0 na zápasy, ale přestože ztratili tři mečboly, nesesypali se a prokázali sílu. „Samozřejmě to bylo těžké, ale v kariéře každého hráče je sedmý zápas něčím, co si bude pamatovat až do konce života. Kluci na to chtěli vzpomínat v dobrém.“

Liberec toho Spartě v rozhodujícím duelu příliš nedovolil a slavil výhru 2:1. „Od začátku až do konce jsme podali velice koncentrovaný výkon. Hráči si za tím šli a patří jim obrovský respekt, podali výkon na hraně svých možností,“ chválí svůj tým Patrik Augusta.

Obě strany se po sérii shodly, že klíčovou roli hrály přesilovky. Zatímco Spartě se nedařily, Bílí Tygři jich využili hned sedm. „Už před sérií jsem říkal, že rozhodnou gólmani a speciální týmy. Udrželi jsme nejlepší přesilovku ligy, což byl jeden z klíčů k vítězství.“

Po Mountfieldu a Spartě stojí před Libercem poslední překážka, o Masarykův pohár se porve s Oceláři. Finálová série startuje už v neděli na ledě třinecké Werk Areny, oba soupeři tak mají po dlouhých semifinále výrazně méně času na odpočinek či přípravu.

„Z trenérského hlediska to pro nás žádný problém není. Máme výborný realizační tým, budeme znovu připraveni. Všichni už od pátečního rána usilovně pracují a hráči všechny potřebné informace o soupeři dostanou,“ prozrazuje 51letý liberecký kouč.

Ten by rád vrátil Třinci dva roky starou finálovou porážku 2:4 na zápasy. „Jsou jednoznačným favoritem, ale věříme, že série bude zase vyrovnaná. Rozhodně nás nečeká vůbec nic jednoduchého, ale budeme znovu bojovat a porveme se o to!“ velí Augusta.

A co zaznělo z tábora HC Sparta Praha? 

Rozpis finále Generali Česká pojišťovna play off

Neděle 18. dubna – 1. zápas:
18:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport a O2 TV Sport)

Pondělí 19. dubna – 2. zápas
17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport a O2 TV Sport)

Čtvrtek 22. dubna – 3. zápas
18:30 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec (ČT sport a O2 TV Sport)

Pátek 23. dubna – 4. zápas
17:00 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec (ČT sport a O2 TV Sport)

Pondělí 26. dubna – případný 5. zápas
17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport a O2 TV Sport)

Středa 28. dubna – případný 6. zápas
17:00 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec (ČT sport a O2 TV Sport)

Pátek 30. dubna – případný 7. zápas
17:00 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport a O2 TV Sport)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz