Až tři debuty a Bartošák v brance. Češi jdou na Finy bez Vincoura a Červeného

Foto: Vladimír Koča

10. listopadu 9:40

Adam Bagar

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Národní tým se po porážce se Švédy v pátek odpoledne přesunul do Helsinek, kde už má za sebou ranní rozbruslení před bitvou s domácím Finskem. O první výhru na turnaji bude v tamní Hartwall Areně bojovat od 16:30 SEČ.

Nový fanshop

Čeští hokejisté se musejí obejít bez brankářské jedničky Jakuba Kováře, který kvůli zánětu na levé noze zůstal doma, je o berlích, bere antibiotika a s týmem do Helsinek neodcestoval. „Máme další dva gólmany, takže v tom komplikaci nevidím,“ hlásí asistent Robert Reichel.

Rána pro národní tým! Kovář s Mozíkem jsou zranění, na Karjale končí »

Trenérský štáb ukázal pro duel s Finy na vítkovického Patrika Bartošáka. „Pro Kubu je to velmi nepříjemné, protože se mu zápas se Švédy povedl a chtěl ještě na turnaji ukázat svou formu. Nastoupím proti Finům, ale pro mě se nic nemění,“ říká gólman se svým typickým klidem.

Po čtvrteční prohře 2:3 trenéři proházeli pětky, nechali pouze tu elitní, která se ukázala ve skvělém světle. Debut prožijí Jan Štencel s Radovanem Pavlíkem a možná i Radim Zohorna, jenž bude plnit roli třináctého útočníka. Mimo hru zůstanou Tomáš Vincour a Rudolf Červený.

Bavilo mě to, kluci ukázali srdíčko, těší po premiéře trenéra Říhu »

Přes úvodní porážku panuje v kabině národního týmu spokojenost s prvním představením na turnaji. „Měli jsme dva dny na to, abychom klukům dali do hlav, co po nich chceme a myslím, že v tom zápase bylo hodně věcí pozitivních, které kluci dělali, jak jsme chtěli,“ těší Reichla.

Češi doplatili na individuální chyby, podle bývalého útočníka ale musejí zlepšit i důraz a tlak do brány. „Měli jsme šance, ale když to vezme kout nebo plexisklo, tak puk letí na druhou stranu. V tom se musíme zlepšit. Jít do tlaku, tlačit se víc do branky a dávat tam tvrdě puky,“ velí.

Podobně jako Češi vyšli na úvod naprázdno také Finové, kteří v Hartwall Areně nedali Rusům ani gól, podlehli volejbalově 0:3 a zkomplikovali si cestu za obhajobou loňského triumfu. Boj o první vítězství na turnaji začne v 16:30 SEČ, sledovat ho můžete živě na obrazovkách ČT2.

Předpokládaná sestava českého týmu pro zápas s Finskem:

Bartošák – Kolář, Nakládal, M. Doudera, Krejčík, Zámorský, Musil, Jordán, Štencel – Sekáč, Nestrašil, D. Kubalík – H. Zohorna, Kousal, Tomášek – Řepík, R. Hanzl, R. Pavlík – Lenc, Horák, P. Zdráhal – R. Zohorna.

Dnešní program Karjala Cupu

12:00 Švédsko – Rusko (Helsinky, Hartwall Arena)
16:30 Finsko – Česko (Helsinky, Hartwall Arena, ČT2)

Další program turnaje Karjala 2018

Neděle 11. listopadu:
12:30 Česko – Rusko (Helsinky, Hartwall Arena, ČT2)
16:30 Finsko – Švédsko (Helsinky, Hartwall Arena, ČT sport)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz