Babička se za mě každý zápas modlí, líčí Cienciala. Věděl o Jalonenovi?

David Cienciala a Lukáš Radil. | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Útočník Dynama David Cienciala se vrátil na dobře známý třinecký led. A přestože Pardubice po první třetině prohrávaly, díky fantastické druhé části i jeho dvěma gólům nakonec otočily vývoj a vyhrály 3:2. Právem jim tak nadále patří první místo tabulky.

Proti Třinci to byl pro vás speciální zápas...
Ano, hodně jsem se na něj těšil. Vždycky je to pro mě speciální. Myslím si, že jsme to perfektně zvládli. Třetí třetina sice nebyla tak hezká, ale kluci bojovali a blokovali střely. Moc si vážíme toho, že odsud odvážíme tři body.

Vaše první branka padla v přesilové hře, kdy jste parádní střelou prostřelil soupeřova brankáře.
Konečně mi to tam spadlo. (usmívá se)

Neříkal Ondřej Kacetl, že jste mu rozbil flašku?
Ne. Ani jsem netušil, že puk letěl do víka. Myslel jsem si, že je těsně nad ledem. Až na kostce jsem si všiml, že to bude ve víku.

Po vaší druhé brance se ale rozčiloval, avizoval faul.
Bylo to tři na dva. Jel jsem na bránu a Ráďa (Lukáš Radil, pozn. red.) mi to pěkně hodil. Letělo to po zemi na Kácu, který puk příložníkem odrazil. Stáhl jsem si ho a dorážel. Byl to regulérní gól, protože neměl na puku lapačku.

V první části vás Třinec přestřílel 14:4, ve druhé naopak vy jej 12:1. To je velký rozdíl, co se stalo?
Asi za to může cesta autobusem. (smích) Vstupy jsou v Třinci vždy těžké. Vím, že jak jsem tady hrál, tak jsme na soupeře vždycky chtěli vletět. Takhle hrají, musíte to přežít. Pak jsme se do hry dostali a odehráli dobrý zápas.

Druhá třetina rozhodla, nastříleli jste v ní všechny tři góly...
Vždycky pomůže, když tady vedete. Trefili jsme se hned v úvodu třetiny a potom přidali dva slepené góly. Hrálo se nám rázem daleko líp, dostali jsme se do toho. Věděli jsme, že ve třetí části Třinec otevře hru a bude po nás chodit, snažili jsme se dobře bránit. Dvě minuty před koncem si ale v přesilovce vytvořil ohromný tlak. Odmakali jsme to, přesně takhle se vyhrávají velké zápasy. Dík klukům za to, jak to odbojovali.

Jak se hraje v první lajně s Lukášem Radilem a Robertem Kousalem?
Parádně. Kluci jsou hodně dobří hokejisti a osobně mi styl hry i vyhovuje. Jsem taky hráč, který si chce s někým nahrát. Oba spoluhráči jsou fantastičtí.

Měl jste tady velkou podporu nejbližších. Mají pardubický, nebo ještě třinecký dres?
Asi čtyři pardubický. Sjela se tady celá rodina. V pátek máme volno, takže zůstanu v Třinci, navštívím babičky a obejdu to, protože jsem tady dlouho nebyl. Jsem rád, že se babička každý zápas modlí, abych dal gól. Tentokrát jsem ji potěšil, dal jsem dva.

Pod Javorový přijel i reprezentační trenér Kari Jalonen. Věděl jste o tom? A byla to pro vás o to větší motivace?
Určitě je to motivace. Ale vůbec jsem nevěděl, že tady je. Dozvídám se to až teď.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz