Bambula srazil Motor a teď ho čeká repre: Vůbec jsem to nečekal

Zleva Jan Bambula a Jan Lukáš | Foto: Twitter HC Olomouc

V boji o play off i o zachránu pořádně přituhlo i v plecharéně v uplynulém kole v Olomouci. Domácí Mora po skvělém úvodu sezony začala padat tabulkou níž a níž, hosté z Českých Budějovic počítají sedm kol před koncem základní části na aktuálně 13. místě tabulky každý bod. V Olomouci měli nakročeno ke všem třem, kvůli vlastní laxnosti ale odjížděli s prázdnou.

Motor vstoupil do utkání skvěle. Už po minutě hry se dostal do vedení a svůj náskok navýšil ještě před prvním odchodem do kabin.

„Dostali jsme se sice do vedení 2:0, ale začali jsme být pasivní, Olomouc nás zatlačila a utkání otočila,“ hledal těžko slova po utkání trenér Budějovic David Čermák.

„Je to i našim postavením v tabulce, ty zápasy takhle ztrácíme často."

V Českých Budějovicích si moc dobře uvědomují vážnost situace. Hraje se o každý bod, který může poslat Jihočechy do předkola play off, ale také do baráže o udržení.

„Je to i našim postavením v tabulce, ty zápasy takhle ztrácíme často. Víme, jak je to důležité, ale chybí nám nějaký faktor navíc, abychom ty zápasy dotáhli do vítězného konce,“ posteskl si Čermák.

Katem Motoru a střelcem rozhodujícího gólu se stal mladý útočník Jan Bambula, který jen tři dny před zápasem obdržel podruhé v kariéře pozvánku do reprezentace na Švédské hokejové hry.

„Začali jsme špatně, hned z prvního střídání jsme dostali gól, i když smolný. I přes druhý inkasovaný gól na konci třetiny jsme se z toho ale nepos*ali, bojovali a vyhráli,“ pochvaloval si s úsměvem na tváři Bambula, který zároveň chválil celý tým za bojovnost i přes nepříznivý stav.

Sám Bambula byl ale pozvánkou do reprezentace překvapený, své výkony v posledních zápasech nepovažoval za odpovídající reprezentační úrovni.

„Vůbec jsem to nečekal. Dozvěděl jsem se to, když jsem šel ve čtvrtek z tréninku,“ pověděl o pozvánce do národního týmu.

I pro něj byl v tomhle ohledu vstřelený gól před reprezentační přestávkou důležitý. „Jsem rád, že mi to tam spadlo, než odjedu, protože teď se mi bodově vůbec nedařilo.“

„Asi byl překvapený stejně jako já, protože se nám poslední zápasy nedařilo. Za tu šanci jsme ale samozřejmě moc rádi."

Z Olomouce na reprezentační navíc ale z Olomouce nevyrazí sám, doplní jej kolega z brány Jan Lukáš, který si svými výkony řekl také o pozornost trenérského štábu národního týmu.

„Asi byl překvapený stejně jako já, protože se nám poslední zápasy nedařilo. Za tu šanci jsme ale samozřejmě moc rádi,“ netajil se radostí z možnosti znovu obléct reprezentační dres Bambula.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz