Baránek, Klhůfek ani Vopelka na zkoušce neuspěli. Posílí Motor brankář Patera?

Foto: Brandon Wheat Kings

Hokejisté Motoru dnes obnovili společné tréninky na ledě poté, co ukončil dvoutýdenní karanténu, trenéři Václav Prospal a Aleš Totter zároveň zúžili kádr. Na zkoušce v Českých Budějovicích neuspěli Marek Baránek, Pavel Klhůfek ani Lukáš Vopelka, podle klubových stránek se naopak slibně jeví možnost využití brankáře Jiřího Patery (na snímku).

Chance liga na Hokejka TV

Před nástupem do karantény trénovali hokejisté Motoru ve dvou skupinách, o smlouvu bojovali také hráči, kteří byli v klubu na zkoušce. Do přípravy extraligového nováčka se zapojili Marek Baránek, Pavel Klhůfek, Lukáš Vopelka nebo Malo Ville, ovšem nikdo z nich trenéry nezaujal.

"Všichni přišli do přípravy fyzicky připravení, v případě Baránka, Klhůfka a Vopelky se jednalo o hráče s extraligovými zkušenostmi. Jsme rádi, že nám vytvořili konkurenční prostředí. Ale byla jasná domluva, že musí v přípravě přehrát hráče na svých pozicích, což se nestalo," uvedl pro klubový web asistent Aleš Totter.

Zmínění hráči měli nevýhodu, že přípravu narušila karanténa. Tím pádem měli kratší období k tomu, aby se ukázali. „My už ale museli o zúžení kádru rozhodnout, není nafukovací, nemůžeme teď ani v jednom dni cokoliv vypustit a zanedbat. Musíme jet naplno, kvůli karanténě jsme ztratili čtrnáct dní. Rozhodli jsme se tak jít dál s hráči, které známe a kterým věříme," doplnil Totter.

Zpátky do juniorského týmu zamířili brankář Marek Dvořák, obránci Jiří Remta, Dominik Vaněk a útočník Vojtěch Bárta. "Juniory jsme brali primárně na doplnění kádru, abychom mohli postavit dvě tréninková mužstva. Pro ně bylo výborné, že si to vyzkoušeli, víme o nich a nadále je budeme sledovat. Měli by se zařadit k tahounům juniorky," uvedl kolega hlavního kouče Václava Prospala.

V přípravě s prvním týmem Motoru nadále pokračují mladíci Václav Svach, Matouš Hrubec, Jakub Čížek a Martin Beránek. V kádru zůstává Matěj Toman, jenž ukončil angažmá za Atlantikem. Tréninky ukončil Jáchym Kondelík,který v příštím týdnu odlétá do zámoří. Do přípravy by se naopak měli zapojit členové reprezentační dvacítky Šimon Kubíček s Pavlem Novákem.

Na jihu Čech se chystá rovněž Jiří Patera. Gólman, který má smlouvu s Vegas, by se trenérům Motoru hodil. „Vypadá to, že do Spojených států poletí nejdřív v průběhu listopadu. Uvažujeme, že bychom si ho do té doby nechali. Je reálná šance, že by tu byl k dispozici i pro zápasy. V zámoří se strašně zlepšil v rozehrávce holí, je to moderní aktivní gólman. Je to pro nás varianta, vedení podniká kroky, abychom mohli Pateru využít," uzavřel Aleš Totter.

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz