Bartošák dře v Jihlavě pod dohledem trenéra Jaroše. A čeká, co bude dál

Foto: hcdukla.cz

Před koncem minulého roku začal s tréninkem, po absolvování léčby se Patrik Bartošák připravoval s vítkovickými juniory. Nyní je někdejší reprezentační brankář v Jihlavě, kde se pilně potí pod dohledem zkušeného kouče gólmanů Petrem Jarošem. Důvod? Účastník olympijských her 2018 dělá maximum, aby se po zdravotní pauze co nejdřív vrátil do soutěžních zápasů.

O tom, že Patrik Bartošák poctivě trénuje v Jihlavě, informuje web Dukly. Kopřivnický rodák se připravuje s prvoligovou Duklou, navíc má i speciální porci dřiny pod dohledem Petra Jaroše. Oba se dobře znají z dřívější spolupráce u národního mužstva. Zatím není jasné, jak dlouho Bartošák na Vysočině zůstane.

Šestadvacetiletý gólman se k hokeji vrátil poté, co absolvoval pětitýdenní léčbu psychických problémů. „Cítím se velice dobře, věřím, že mi léčba pomohla. Na spoustu věcí se teď dívám jinak. Pevně věřím, že špatné období je definitivně za mnou," uvedl před několika dny v rozhovoru pro hokej.cz.

Tento týden maká na ledě Horáckého zimního stadionu. „Patrik dostal nabídku od Petra Jaroše, jestli by nechtěl přijet a trénovat v Jihlavě. Patrika to oslovilo, dobře se znají z národního mužstva. Petr je zkušený odborník, který Patrikovi může v návratu do optimální brankářské formy hodně pomoci," konstatuje agent hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Foto: hcdukla.cz

Stále není jasné, kde a kdy začne Bartošák chytat. Před nástupem léčení rozvázal smlouvu s Třincem a momentálně je bez angažmá. „Má to svůj vývoj, Patrik nejprve musí potrénovat a dohnat manko. Chytat určitě nezapomněl, věřím, že bude brzy připraven. Jeho hokejovou budoucnost teď nemá cenu blíž komentovat, protože k dohodě s žádným klubem zatím nedošlo," připomíná Vůjtek.

Bartošák je po léčení fit, má velkou chuť navázat na dřívější úspěšné roky. Účastník loňského mistrovství světa na Slovensku by mohl zajímat několik extraligových a prvoligových klubů, vědí o něm i v zahraničí. Počátkem listopadu sondoval situaci ruský Traktor Čeljjabinsk, jenže v KHL už vypršel přestupní termín. Jiné evropské soutěže ovšem mají uzávěrku transferů později, většina z nich 31. ledna.

Foto: hcdukla.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz