Bartošák o provokacích Sparty: Kdyby hráli víc hokej, mohlo to vypadat jinak

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Potlučený, ale zároveň spokojený. Patrik Bartošák i ve druhém utkání předkola play off dovolil sparťanům jen jeden gól, pochytal 33 střel a výrazně se podepsal pod vítkovické vítězství 2:1.

HokejkaTV

Další ubojované vítězství, jak těžké pro vás bylo?
Hodně těžké. Ale čekali jsme, že série taková bude. Nikdo určitě nečekal nějaké přestřelky a nádherný hokej. Ani jeden z týmů to letos v základní části nepředváděl. Oba týmy musejí hrát bojovně, rvát se o každý metr ledu. Naštěstí jsme byli v obou zápasech my těmi šťastnějšími, ale pořád máme kus práce před sebou.

V první třetině do vás sparťané šli a zápas chvílemi připomínal spíš box než hokej.
Byla to asi jejich taktika mě trochu znervóznět. Myslím si, že dostali pokyny od trenérů do mě zajíždět, protože v pondělí se mi zápas asi povedl. Takže si myslím, že jeden z pokynů byl, aby do mě zajížděli. V první třetině se jim to párkrát povedlo, ale pak už jsme si k tomu něco řekli v kabině a kluci mě od druhé části výborně hlídali.

Nechali jsme tam všechno, hlásí dvougólový Květoň

Vystartoval jste tam dokonce po Černochovi. Bylo těžké krotit emoce?
Tam šlo hlavně o to, že jsem dostal pár seker zezadu na nohy, když se odjíždělo z našeho pásma. Rozhodčí to samozřejmě nemohli vidět. Když mě potom sekl z boku do ruky, tak už jsem se po něm ohnal, protože taky nějaký ten temperament mám a v tu chvíli to ve mně vybouchlo. Ale hned jsem se uklidnil a myslím si, že na mém výkonu to nebylo znát.

Krátce před melou jste se těžce zvedal. Bylo to kvůli jedné z těch seker?
To bylo přesně ono. A bylo jich tam víc, když se na to člověk podívá. Zkoušeli to, párkrát se jim povedlo do mě dloubnout. Zároveň když tam potom padal Smejkal, nezapomněl ještě do mě pravačkou narazit do helmy. To bylo takové dost… Ne nefér, protože je to play off... Ale myslím si, že to nemají zapotřebí. Kdyby hráli víc hokej, tak série třeba mohla vypadat jinak.

Mela v brankovišti. Bartošák se porafal s Černochem

V závěru jste předvedl důležitý zákrok proti Hlinkovi, jak jste to viděl?
Dostal krosem přihrávku a snažil se mi zamést kotouč mezi betony. Nakonec mě to trefilo do hokejky, puk se hned odrazil ven a my ho získali. Bylo tam několik možností, ale já jsem tam od toho, abych kluky podržel. Kdybych góly pustil, tak série může být jinde. Jsem rád, že mi kluci pomohli a naopak já můžu pomoci jim. Proto vedeme 2:0.

To jste vedli i dva roky zpátky s Plzní. Co udělat, abyste tentokrát sérii dotáhli do vítězného konce?
Jedeme do Prahy s tím, abychom ukončili sérii už ve čtvrtek. Určitě to nebude lehké, víme, že Spartě jde už o všechno. Dají do toho vše, protože základní část se jim moc nepovedla. Budou se to snažit dohnat alespoň v předkole. Oni vědí, že nic nemají ztraceno. A my sami víme, že nic není vyhráno, dokud někdo nevyhraje tři zápasy.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz