Bartošák po pětitýdenní léčbě: Nejhorší mám za sebou, začínám trénovat!

Foto: Alena Zapletalová

1. ledna 2020, 14:41

Václav Jáchim

V polovině listopadu přerušil kariéru, od té doby o něm nebylo slyšet. Patrik Bartošák přiznal psychické problémy, které řešil i alkoholem, a po rozvázání smlouvy s Třincem podstoupil intenzivní léčbu.

Od té doby uteklo něco přes šest týdnů a někdejší reprezentační brankář hlásí návrat. Zatím ne úplný, do některé z hokejových soutěží. Ale k milovanému sportu ano. „Věřím, že nejhorší mám za sebou. Od lékařů jsem dostal souhlas, že mohu začít trénovat," připomíná účastník olympiády 2018.

O této sezoně měl původně úplně jiné představy. Během letní pauzy přešel z Vítkovic do Třince, kde měl být jasnou brankářskou jedničkou. Ovšem na podzim se u Bartošáka objevily osobní problémy, které ho přiměly vyhledat odborníky. „Bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Dočasně přerušuji kariéru a podstoupím léčbu," uvedl v listopadovém prohlášení.

Gólman, jenž svého času patřil k nadějím Los Angeles, absolvoval intenzivní program. „Léčil jsem se na specializované klinice. Uvědomoval jsem si, že situaci musím řešit. Snažil jsem se být trpělivý a přesně plnit pokyny odborníků. Nyní mám léčbu za sebou, podle lékařů nic nebrání tomu, abych se vrátil k hokeji," kvituje.

Po pobytu na klinice se Bartošák vrátil domů, vánoční svátky strávil s rodinou. „Cítím se velice dobře, věřím, že mi léčba pomohla. Na spoustu věcí se teď dívám jinak. Pevně věřím, že špatné období je definitivně za mnou." S příchodem nového roku 2020 nastává pro účastníka posledního mistrovství světa na Slovensku nová životní etapa. „V sobotu jsem byl poprvé na ledě, absolvoval jsme trénink s vítkovickými juniory," doplňuje.

První Bartošákovy dojmy? „Bylo to fajn, i když je jasné, že potřebuju čas, ale mám ohromnou chuť zase makat. Hokej mi hrozně chyběl," přiznal. Na dotaz, zda by v této sezoně ještě rád někde aktivně chytal, okamžitě souhlasně přikyvuje. Zkušený gólman se teď především musí dostat do tempa, měsíc a půl nestál v brance.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

„Patrik je silný člověk. Nepochybuji o tom, že velkou pílí manko dožene. Jakmile to bude aktuální, začneme řešit jeho další angažmá. Jsem si jistý, že chytat nezapomněl. Pořád je v optimálním věku. Problémy, které měl, aktivně překonal, k věci se postavil čelem. Nevidím důvod, proč by se zase nemohl do vrcholového hokeje vrátit," říká agent Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

O další budoucnosti nehodlá zatím Bartošák spekulovat. „Uplynulé týdny pro mě byly těžké. Teď se vracím k hokeji a mám jediný cíl – znovu chytat! K věci se dál nebudu nikde vyjadřovat. Soustředím se jen na to, co mě žene dopředu," dodává závěrem.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz