Bartošák se k chytání vrátí ve Švédsku. Pomůže klubu, který vychoval Forsberga

Foto: Alena Zapletalová

29. ledna 2020, 22:16

Václav Jáchim

Odpoledne o tom spekulovala švédská média, teď je informace potvrzena! Patrik Bartošák se k chytání vrátí ve Švédsku, posílil slavný klub MODO Hockey, který vychoval Forsberga, bratry Sedinovy, Markuse Näslunda a další hvězdy světového hokeje.

„Patrik se s vedením klubu dohodl na smlouvě do konce sezony s možnou opcí pro případ, že se MODO podaří postoupit z Allsvenskan do SHL," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Tým z Örnsköldsviku letos hraje nižší švédskou soutěž a lační po návratu mezi elitu. „Je to jedna z věcí, která Patrika zaujala. Zájem klubu byl velmi silný a korektní. Bartošáka chtěly jiné týmy od nás nebo ze zahraničí, ale Patrik si vybral MODO. Chce pomoci, udělá maximum, aby se postup povedl," říká Sivek.

Jak známo, účastník olympiády 2018 a loňského mistrovství světa na Slovensku překonával koncem minulého roku těžké životní období. Psychické potíže řešil alkoholem, sám si uvědomil, že musí podstoupit léčbu. Bartošák ukončil kontrakt v Třinci a pět týdnů plnil důsledný léčebný program na specializované klinice u Ostravy.

Foto: hcdukla.cz

Vánoce už strávil s rodinou, před Silvestrem začal s tréninkem. „Cítím se velmi dobře, lékaři potvrdili, že mohu makat naplno. Návratu k hokeji nic nebrání," řekl tehdy. Posléze se téměř tři týdny chystal pod dohledem Petra Jaroše v Jihlavě. „Pauza nebyla tak dlouhá, aby z chytání výrazněji vypadl. Patrik poctivě pracoval a je připravený okamžitě nastoupit do brány," potvrzuje Sivek.

O někdejší naději Los Angeles stálo několik tuzemských klubů. Mluvilo se o Pardubicích nebo o Litvínovu, svého bývalého brankáře by rádi viděli ve Vítkovicích. Interes z ciziny byl také výrazný. „Zahraničních klubů se ozvalo hodně, Patrik si vybral právě MODO. Zaujaly ho jasné představy vedení, ale i zázemí a tradice organizace. Úkol je jasný, tým chce postoupit. Pro Patrika to je výzva," říká Sivek.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Zástupci MODO vědí, že český brankář před časem přerušil kariéru a absolvoval léčbu. „O všem mají podrobné informace," potvrzuje Sivek. Pro Bartošáka je hodně důležitá důvěra ze strany vedení organizace. „Jednání bylo velmi seriózní a korektní. Patrik se hodně těší, až půjde do chytat. Týmu chce pomoci k postupu, pokud se to povede, existuje reálný předpoklad, že by spolupráce byla prodloužena i pro další sezonu," dodává hráčův agent.

Bartošák už je ve Švédsku. „Odletěl tam dnes, od čtvrtka začne s týmem trénovat, je připraven jít okamžitě do brány. Patrik opakovaně potvrdil, že se nemůže dočkat, až zase půjde chytat ostrý zápas," uzavírá Michal Sivek.

Foto: Vladimír Koča

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz