Bartošák se po olympiádě vrací z KHL do Finska

Foto: Tomi Natri, pelicans.fi

16. února 2022, 12:27

Adam Bagar

Reprezentační brankář Patrik Bartošák dochytá sezonu ve finském Lahti, ve kterém působil už v minulé sezoně. Klub o jeho návratu informoval na svých webových stránkách.

28letý gólman před sezonou zamířil do ruského Chabarovsku. I kvůli dlouhému zranění ale při premiérovém ročníku v KHL zasáhl jen do jedenácti zápasů, měl průměr 2,8 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,1 procenta.

Po neúspěšné olympiádě v Pekingu, kde kryl záda Šimonu Hrubcovi, se však bude hlásit ve Finsku. Vzhledem k tomu, že Kontinentální liga předčasně ukončila základní část a Amur nepostoupil do play off, dohodl se na návratu do Lahti.

„Patrik byl po celou sezonu v úzkém kontaktu s naším trenérem brankářů a vyjádřil přání se vrátit. Při řešení odchodu Emila Larmiho jsme zjišťovali možnosti, protože Patrikovi skončila v KHL sezona,“ líčí sportovní ředitel klubu Janne Laukkanen.

„Je to skvělý gólman, který přichází do Lahti udělat nějaký úspěch a ukázat se i v boji o pozici jedničky pro MS. Byl to pro nás finančně únosný transfer a budeme se snažit dohodnut, aby u nás chytal také v příští sezoně,“ dodává Laukkanen.

Bývalý gólman Vítkovic a Třince v minulé sezoně odchytal za Lahti 41 utkání základní části s průměrem 2,19 gólu na utkání, úspěšností zákroků 91,29 procenta a čtyřmi nulami. V pěti utkáních play off si udržel průměr 2,24 a úspěšnost 91,41.

Za Pelicans by měl znovu nastoupit už v sobotu proti týmu Sport Vaasa.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz