Bartošák: Sprostí fanoušci? Jsme zvyklí, že nás v republice nesnáší

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Obě dvě série předkola půjdou do pátých zápasů. V bitvě Plzně s Vítkovicemi platí otřepané „můj dům, můj hrad“, takže poslední dějství bude napsáno v neděli v Ostravě. „Bohužel jsme v předkole, kde jde o hodně, narazili zrovna na Plzeň, kde jsou fanoušci extrémní. Těšíme se domů,“ přiznává Patrik Bartošák.

Patriku, Vítkovicím se ani na druhý pokus nepodařilo ukončit sérii předkola a prohrály 2:5. Je to velké zklamání?
Četl jsem jejich rozhovor, co oni prohráli dva zápasy u nás. Nevím, kdo to byl, řekl, že buď se z toho podělají, nebo se správně naštvou a doma to urvou. Takže to je to, co uděláme my. Samozřejmě to mrzí, protože jsme to tady už chtěli ukončit. Poslední krok ale bývá nejtěžší a bohužel se nám tu nepodařil. Nic ale nevzdáváme a o to víc se připravíme na neděli. Doma jsme vyhráli dvakrát, snad to zvládneme i potřetí.

„Dneska jsem tu poprvé po roce dochytal utkání, to beru jako malé plus, že jsem nebyl střídaný.“

Citoval jste Jakuba Koreise. Byla tedy podle vás Plzeň doma tak jiná, než jak se prezentovala u vás v Ostravě?
Možná jsme hráli my jinak, ale nedokážu to zezadu tak posoudit. Samozřejmě nám toho tam napadalo výrazně víc než doma, takže asi něco změnili. Když se vrátíme k naší hře, kterou jsme předváděli v prvních zápasech, věřím, že z této série vyjdeme vítězně.

Pojďme konkrétně k vašim výkonům. V Plzni se vám hodně nedaří, za poslední čtyři zápasy jste inkasoval dvacetkrát a třikrát střídal. Čim to?
Rád bych znal odpověď na tuhle otázku, ale netuším. Možná mi není shůry přáno, možná nějaká aura. Na všechny zápasy se připravuju stejně, tady to ale nejde. Dneska jsem tu poprvé po roce dochytal utkání, to beru jako malé plus, že jsem nebyl střídaný. Raději bych byl ale, kdybychom vyhráli.

Říkate, že jste nebyl stŕídaný. Takže ve čtvrtek vás stáhli trenéři?
Druhý den byl další zápas, a jak všichni viděli, včera mi zápas nesedl, tak jako snad všechny tady, takže jsme se s trenéry takto domluvili. Dan se toho jako vždy ujal výborně. Vědu z toho neděláme, protože, budu se opakovat, všichni věříme, že máme dost silný tým, abychom Plzeň vyřadili.

Také jste mluvil o tom, že není shůry dáno. „Shůry“ z tribun se na vás snášela nevole a domácí kotel vám věnoval velkou pozornost. Jak se vám v tom hrálo?
Člověk to vnímá, člověk to slyší. Ale pokud chcete dělat tenhle sport profesionálně a živit se jím, musíte to zvládnout. Mají tu fanoušky, kteří fandí svému týmu a snaží se jakýmkoli způsobem pomoct k výhře. Musíme se s tím vyrovnat… Bohužel takové nenávistné atmosféry najdeme i jinde, pokud se v dalších kolech střetneme jinde. Brali si konkrétně mě do úst, nebylo to až tak hrozné jako poslední zápas v základní části tady v Plzni, kdy už to možná s vulgarismy přeháněli. Platí ale to, co jsem řekl. Snaží se svému týmu pomoct a to doufám, že předvedou i naši fanoušci v neděli.

„Boj. Boj. Válka. Všechno, nebo nic.“

Neovlivnilo to tedy spíš kluky kolem vás?
Kluci se snažili podpořit mně, protože jsou tu vulgární a sprostí fanoušci, za to klukům patří dík, ale nemyslím, že je to nějak omezovalo. Jsme zvyklí, že nás fanoušci v republice nesnáší. A bohužel jsme v předkole, kde jde o hodně, narazili zrovna na Plzeň, kde jsou fanoušci extrémní.

Co čekat od pátého duelu?
Boj. Boj. Válka. Všechno, nebo nic. Doufám, že skvělé defenzivní výkony na obou stranách. Všichni půjdou na krev. Musíme si odpočinout. Odehráli jsme těžké zápasy a na mně i na klucích je vidět únava. Máme jeden den na regeneraci.

Takže se domů hodně těšíte?
Hraje se nám doma dobře před fanoušky, ale nechci svádět tyhle dvě prohry na to, že jsme nebyli na našem ledě a že tu nebylo tolik našich diváků. Nechci se vymlouvat.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz