Bartošákův vztek po Kometě: Musíme si to vyříkat, tohle není normální!

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Bylo vidět, jak je naštvaný. A vzteklý. Patrik Bartošák ještě dlouho po duelu na ledě Komety vydýchával, jakým způsobem hokejisté Vítkovic ztratili nadějně rozehranou bitvu. „Vůbec nevím, co se stalo. Musíme si to vyříkat, tohle není normální," hlásí upřímně. Jeho tým přišel o umístění v elitní šestce a musí pořádně zabojovat, aby přímý postup do čtvrtfinále ještě stihl.

Nový fanshop

Hráči Vítkovic věděli, že v Brně potřebují zabrat. Dlouho jim záměr vycházel, po úvodní trefě Jakuba Lva vedli. Jenomže v závěru třetí třetiny přišel kolaps, dva góly domácích a porážka. „Hodně, hodně mě to mrzí. Nevím, co k tomu říci," krčí rameny reprezentační gólman.

Když slyší, zda je naštvaný právě s ohledem na boj o čtvrtfinále, reaguje rázně: „Nejen proto, že šlo o šestku. I kdyby šlo o úplné h...., s prominutím, tak to mrzí. Jak jsme ten zápas prohráli... Tohle není normální!" sype zostra. „Zlobím se na nás na všechny. Nebudu ukazovat na nikoho prstem. Když nedokážeme dovést zápas do vítězného konce, když doma vedeme 3:0. Nebo na Kometě, kde to bylo 1:0... Tak ne, že mě to mrzí. To mě sere!"

Vítkovičtí si hodně zkomplikovali finiš základní části, po zápase s Kometou nikomu z mužstva nebylo do řeči. „Nic jsme si nevyříkali. Musíme ten zápas asi hodit za hlavu, nevím, co budeme dělat. Jestli si něco budeme vyříkávat, tak asi zítra," hlásí Bartošák.

Příčiny porážky vidí jasně. „Byli jsme lepší než Kometa. Vedeme, hrajeme přesilovku, ale nevystřelíme na bránu. To je těžké. Když člověk nevystřelí, gól nedá. Měli jsme odskočit na 2:0, místo toho nám domácí frnkli dva na nulu a dali na 1:1. Nevím, jestli se tohle má stávat týmu, který chce hrát o šestku," ptá se sám sebe. Vítkovice jsou aktuálně sedmé, propad přišel v nejméně vhodnou dobu. „S tím každý počítal, že se sezona vyvíjí, jak se vyvíjí. Bohužel, posrali jsme si to sami. Doslova! A teď se z toho budeme muset vyhrabat."

Po utkání byl gólman národního týmu jako papiňák, emocím dal průchod i během utkání. Když rozhodčí nepřerušili hru poté, co Bartošák koupil pukem do masky, vzteky ji hodil na led. A posléze dostal dvě trestné minuty. „Čiliakovi se ve druhé třetině maska zvedla o centimetr a půl, rozhodčí okamžitě pískali, abychom z toho neměli šanci. Mně se odeply oba spodní řemínky, které masku drží. Měl jsem ji na půl žerdi. A rozhodčí, když se na mě dívá, jaksi nemá zájem to písknout. Takže jsem se tam vzteknul," popisuje.

Po zápase bylo cítit, že v sobě nechce a nebude nic dusit. Jeho slovník byl nezvykle ostrý. „Jsem takový, nebudu před nikým nic skrývat. Nebudu si hrát na to, že je všechno v pohodě, když jsme ze čtvrtého místa šli během tří týdnů na sedmé." Vítkovice si v Brně připsaly sedmou porážku venku za sebou, i to je příčina ústupu z pozic. „Kdybychom hráli jako do 55. minuty, dokážeme porazit i takové soupeře, jako je Brno," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz