Bartovič junior tátu nabudil. Perfektní zážitek, těší probuzeného střelce

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

16. listopadu 2017, 11:34

Jan Kousal

Repríza finále z jara 2016 mezi Libercem a Spartou se tak trochu zvrhla v bláznivý zápas se zatraceně dramatickou koncovkou. Ta nakonec vyšla lépe Bílým Tygrům, o jejichž výhře rozhodl v prodloužení slovenský bek Adam Jánošík. Povedené utkání odehrál i jeho krajan z útoku Milan Bartovič, kterého nakopl jeden velmi nevšední zážitek.

Plekanec Chance liga

Ještě před úvodním vhazováním krušného střetnutí byl za vzornou reprezentaci libereckého klubu oceněn Adrien Bartovič, syn velkého srdcaře Milana Bartoviče. Oba si pak bok po boku vyslechli státní hymnu. „Byl to krásný pocit,“ přiznal s odstupem útočník Bílých Tygrů.

„Sám jsem byl překvapený, že byl prvním, kdo byl takto oceněn, ale myslím, že si to zaslouží. Škole a hokeji obětuje skutečně všechno. Vím, že ho ten sport hrozně baví,“ řekl na adresu svého potomka táta Bartovič. „Myslím, že si to Adrien strašně užil. Perfektní zážitek!“

Nastupovat se synem po boku? Nabudilo mě to!

Zkušeného forvarda vzácný rodinný moment očividně nakopl a v utkání ho byl doslova plný led. „Opravdu mě to nabudilo, byl to pro mě nový impuls,“ pokyvoval hlavou rodák z Trenčína, jenž svůj velký středeční večer vyšperkoval první trefou v sezoně. „Jsem rád, že jsem se prosadil. Hlavně mě těší, že jsem týmu pomohl zvítězit nad velmi dobře hrající Spartou,“ ulevilo se mu.

Není to však jeho trefa, která je ve statistikách uvedena jako vítězná. Tu totiž měli na svědomí jiní dva Slováci. V nastavené pětiminutovce vyslal do brejku Martin Bakoš Adama Jánošíka a ten jedovatě prudkou dělovkou propálil Honzíka. „Prodloužení se hraje vabank. Já jsem se tlačil dopředu, Baky mi krásně přihrál a já zkusil vystřelit. Jsem rád, že to tam spadlo,“ popsal rozhodující moment odvážný zadák.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Další příběh, který se na ledě liberecké Home Credit arény odehrál, byl návrat Marka Kvapila do Čech. Postrach mnoha defenzivních dvojic, jenž v minulém roce pomohl k titulu brněnské Kometě, si odbyl úspěšnou premiéru v dresu severočeského celku. „Na první zápas to nebylo špatné, naše lajna dala dva góly. Ale samozřejmě to chce ještě čas,“ usoudil liberecký novic.

„Na první zápas to nebylo špatné, naše lajna dala dva góly. Ale chce to ještě čas.“

„Měl jsem celkem dost šancí a věřím, že se to bude ještě zlepšovat,“ říká Kvapil, který se rozmluvil i o svých rezervách. „Potřebuju nabrat potřebou kondici. Přece jenom jsem dlouho nehrál a v některých střídáních mi chyběly síly,“ znělo sebekriticky z úst obávaného střelce. Ten se na závěr shodl se svými spoluhráči z tygří party. „Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ potěšilo libereckou posilu.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz