Bednář a Tomica ukončili kariéru. V jakých pozicích zůstávají ve Slavii?

Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz

10. května 2021, 11:24

Marek Hedbávný

Jaroslav Bednář a Marek Tomica potvrdili konec hráčské kariéry. Oba ale zůstanou ve Slavii v jiných rolích: Tomica se stal novým kondičním trenérem a Bednář pomůže obchodnímu oddělení.

Čtyřiačtyřicetiletý Bednář oznámil konec profesionální kariéry už po sezoně 2017/2018, kdy skončil v Hradci Králové.

K hokeji se pak ale ještě vrátil: dvě sezony odehrál za Vrchlabí, kterému pomohl k postupu do Chance ligy. A loni v létě se Bednář rozhodl podobně pomoct i Slavii, jež nastartovala novou éru.

Bednář hrál výborně, pořád patřil k nejdůležitějším postavám sešívaných: ve 26 zápasech získal 25 bodů (8+17).

„Slavii mám ve svém srdci, takže jsem nikdy neváhal a vždycky jsem se rád vrátil," vypráví Bednář v rozhovoru pro hc-slavia.cz. „O to víc mě mrzí, co o mě pak někteří lidé po sestupu prohlašovali. Naštěstí už ale v klubu nefigurují."

Bednář končí opravdu veleúspěšnou kariéru. Dotáhl to až do NHL, kde hrál za Los Angeles a Floridu. Chlubit se může stříbrnou medailí z mistrovství světa nebo tituly z Česka, Švýcarska a Ruska. 

„Splnil se mi životní sen: prožít takovou kariéru. Jsem za to hrozně vděčný," potvrzuje Bednář, který teď rozšíří obchodní oddělení Slavie. „Když za mnou přijde šéf klubu, tak ho nikdy nemůžu odmítnout, protože Slavia mi v mém životě dala hrozně moc a jsem jí zavázaný. Strašně rád budu nápomocen."

Současně se bude věnovat podnikání. „Rozjeli jsme s kolegou nějaké mimohokejové aktivity, takže mám momentálně práce až nad hlavu," přiznává Bednář.

Také Marek Tomica se do Slavie vrátil v létě, po pěti sezonách v Chomutově. Defenzivní specialista naskočil za Pražany vinou zranění jen do 22 utkání, v nichž získal tři asistence.

„Cítil jsem, že už je nejvyšší čas skončit, že už je to možná trochu přes čáru. Tělo mě bolelo a už ani hlava nebyla stoprocentní," vypráví 40letý útočník na slávistickém webu.

„Uzrálo to ve mně kolem Vánoc, kdy jsem měl zraněné koleno. Ležel jsem doma jako lazar, ani s dětmi jsem doma nemohl pořádně fungovat,” dodává centr s reprezentačními starty.

Tomica aktuálně studuje trenérskou licenci B, pomáhá u slávistické mládeže a nově bude také kondičním trenérem A-týmu.

„Přiznám se, že ze začátku jsem se trochu bál, ale mám v hlavě koncept, kterého se chci držet, a jsem v kontaktu i s trenéry, kteří mi v průběhu kariéry pomohli,” uvedl pro hc-slavia.cz.

Foto: hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz