Benátky představily omlazený kádr: počítají s Psotou, Veselým i Mikyskou

Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

Benátky nad Jizerou doplnily na svých stránkách soupisku pro nadcházející ročník WSM Ligy. Nejvýraznějšími posilami mají být útočníci Matěj Psota a Radek Veselý.

partneři českého hokeje

Věkový průměr současného kádru je 21 let. „Benátky budou extrémně mladým týmem, který bude doufám mít šťávu na to, aby potrápil ty nejlepší soupeře v první lize," řekl pro hcbilitygri.cz Filip Pešán, sportovní ředitel a trenér partnerského Liberce.

Benátky omladily i proto, že se z WSM Ligy nově nesestupuje. „Je to přesně ta situace, kterou jsme chtěli. Naším cílem je otravovat ty největší favority a přesto nemít strach, že bychom s mladým týmem mohli prohrávat a bát se o záchranu. To klukům pomůže," tvrdí Pešán.

„Zrušení sestupu je přesně ta situace, kterou jsme chtěli."

Nejstarším plejerem na aktuální soupisce je jednatřicetiletý Daniel Špaček. Do střední generace hráčů lze zařadit Petra Kolmanna, Ladislava Bittnera, Adama Jandejska, Josefa Mikysku, Adama Dlouhého a navrátilce z Třebíče Matěje Psotu. Zbylí hokejisté jsou ročníku narození 1995 a mladší.

Kromě Matěje Psoty, který patří k nejšikovnějším hokejistům WSM Ligy, a mohl by se proto prosadit i do liberecké sestavy, je výraznou posilou Radek Veselý. Někdejší mládežnický reprezentant a bývalý útočník Chomutova má za sebou zvláštní sezonu: začal ji v Kadani, pak si vyzkoušel angažmá ve Finsku a ročník dokončil v Mostě.

Dalším novicem je Patrik Maier, který je v klubu na zkoušce. Dvacetiletý obránce strávil minulou sezonu v Nových Zámcích a v 58 zápasech slovenské extraligy získal čtyři body (1+3). Maier má zkušenosti ze zámořské WHL a v roce 2016 reprezentoval Slovensko na juniorském mistrovství světa. 

„Jeden, dva nebo tři hráči z reprezentační dvacítky se v týmu možná objevit mohou."

Benátecký tým by mohli doplnit další hokejisté, například ti, kteří se nevejdou na libereckou soupisku. Hovoří se také o příchodech několika juniorských reprezentantů – po vzoru spolupráce Litoměřic s ČSLH.

„V tuto chvíli se o tom jedná. Sami máme mnoho mladých hráčů z vlastních zdrojů, takže prostoru na soupisce pro hráče z dvacítky moc není. Jeden, dva nebo tři se však v týmu možná objevit mohou," citují Pešána klubové stránky Liberce.

Stejně tak je možné, že se někteří z níže uvedených hráčů nakonec probojují do libereckého mužstva.

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Lukáš Hosnedl, Matěj Žajdlík.

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Husa, Martin Starosta, Adam Jandejsek, Tomáš Tržický, Vratislav Kurst, Ivan Korecký, Vítek Turský, Patrik Maier (zkouška).

Útočníci: Daniel Špaček, Josef Mikyska, Matěj Psota, Radek Veselý, Adam Dlouhý, Dominik Hrníčko, Matouš Bělohorský, Ondřej Chrtek, Albert Janele, Zdeněk Král, Ladislav Bittner, Filip Chlum, Jiří Průžek, Petr Wiencek.

Foto: Petr Kraus, Hokejové foto – Petr Kraus

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz