Benátky vyzkouší tři hráče. Uspěje slovenský útočník Čederle?

Foto: roglebk.se

V úterním přípravném utkání proti Vrchlabí naskočí za Benátky nad Jizerou trojice hráčů na zkoušku: obránce David Jirásek a útočníci Sebastián Čederle s Janem Kotyzou.

Chance liga na Hokejka TV

Čederle (na fotce) strávil poslední dvě sezony ve Švédsku, kde hrál nejvyšší juniorskou soutěž za Rögle. V uplynulém ročníku získal patnáct bodů (4+11) ve 24 zápasech.

Předtím válčil za mateřskou Skalici, kde coby dorostenec nakoukl i do tamějšího áčka. O jeho talentu svědčí také to, že si za slovenskou osmnáctku zahrál na Hlinka Gretzky Cupu nebo na mistrovství světa v Čeljabinsku.

Pár zkušeností z mládežnických reprezentací má také David Jirásek, kterého nedávno představil jako novou posilu druholigový Jablonec. 

190 centimetrů vysoký bek to ale nejdřív zkusí v Chance lize. V této soutěži dosud nehrál, má za sebou ale dvě sezony mezi muži: ve druhé lize vystřídal Nymburk, Dvůr Králové a Trutnov (celkem 79 utkání, 3+27).

No a Jan Kotyza? Ten do Benátek nad Jizerou přichází z Jablonce, za který loni sehrál 25 druholigových utkání (5+5). Kotyza je odchovancem Liberce a nyní dostane šanci na jeho farmě.

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Matěj Žajdlík, Jakub Hrstka.

Obránci: Petr Kolmann, Jakub Šedivý, Filip Kovář, David Aubrecht, Petr Had, Martin Böhm, Adam Charvát, David Jirásek.

Útočníci: Daniel Špaček, Adam Dlouhý, Michael Drábek, Petr Wiencek, Lukáš Pabiška, Vojtěch Jiruš, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Cikhart, Jan Žemba, Filip Jansa, Jan Kotyza, Sebastián Čederle.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz