Beránek mezi vlky. Český dříč udivuje: Nic takhle velkého jsem nezažil

Ondřej Beránek | Foto: Jakub Knap

V letošní sezoně skončil s 21 body ze 48 utkání až na 87. místě extraligové produktivity. I proto mnohé fanoušky zaskočilo, když jméno Ondřeje Beránka zaznělo v konečné nominaci na mistrovství světa.

Zatímco hráči z NHL Jakub Vrána, Radim Zohorna, Tomáš Nosek a Filip Zadina po Českých hrách z kádru vypadli, Beránek je aktuálně nezpochybnitelným (a velmi užitečným) členem základní sestavy.

„Má neuvěřitelný start, udrží se na puku a je silný. Je to taková motorová myš," chválí ho třeba spoluhráč Radko Gudas. „Mně se líbil od zápasu číslo jedna, kdy jsme v Brně hráli proti Finsku. Už tam jsem ho chválil. Jsem rád, že mu trenéři dali důvěru. Je vidět proč."

Beránkův styl dělal velké problémy jak Kanaďanům ve šlágru základní skupiny, tak Američanům ve čtvrtečním čtvrtfinále. Ani v jednom ze zmíněných utkání sice nebodoval, aktivním napadáním však ztížil zámořským soupeřům rozehrávku, dokonale plnil defenzivní systém a čas od času se sám ocitl v zajímavé střelecké příležitosti.

„Mně se líbil od zápasu číslo jedna, kdy jsme v Brně hráli proti Finsku. Už tam jsem ho chválil. Jsem rád, že mu trenéři dali důvěru."

Dá se říct, že byste nepoznali rozdíl mezi Beránkem a hráčem ze třetí či čtvrté americké řady. Mít třeba na zádech jmenovku Kunin, vůbec by vám to z tribuny nepřišlo divné.

„Minulý rok nám to nevyšlo, já věřil, že letos už ano a vrátíme jim to. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli. Každý si toho cení," povídá Beránek s denním odstupem o triumfu 1:0 nad USA. „Usínalo se mi příjemně. Trošku se to tedy protáhlo, usnul jsem asi až o půl třetí, byla tam totiž euforie z utkání. Nic takhle velkého jsem ještě nezažil."

„Je to vždycky o tom, jak se tým semkne. Jak maká jeden za druhého. Celý turnaj se zlepšujeme, soudržnost týmu je obrovská."

A hlavní příčina výhry nad hvězdným americkým výběrem, jenž papírově spolu s Kanadou a Švédskem patřil do favorizované trojky? „Je to vždycky o tom, jak se tým semkne. Jak maká jeden za druhého. Celý turnaj se zlepšujeme, soudržnost týmu je obrovská. To je, myslím, hlavní důvod," popisuje.

„Teď musíme práci, kvůli které tady všichni jsme, dodělat do závěrečného cíle," vzkazuje před finálovým víkendem.

Češi věří, že i díky podpoře z tribun v sobotu po obědě jako první na turnaji porazí dominantní Švédy. „Fanoušci jsou kapitolou sami o sobě. Je to něco neskutečného. To už asi nikdy nezažiju... Když skočíte na led a lidi začnou skandovat, dodá vám to síly. Člověk díky tomu přestane myslet na to, že ho něco bolí nebo že je utahaný."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz