Berani čekají na marody: Ondráček asi start TELH nestihne, Sedláček snad ano

Foto: Jiří Princ, Bílí Tygři Liberec

Kromě přípravy na novou sezonu a posílení kádru v extraligovém Zlíně sledují, zda se včas uzdraví marodi Jiří Ondráček (na snímku) a Pavel Sedláček. Oba útočníci na delší dobu vypadli z činné služby a nový hlavní kouč Antonín Stavjaňa netrpělivě vyhlíží jejich návrat. V případě Ondráčka hrozí, že start soutěže nestihne.

NHL 20

Po operaci zraněné achilovky a dlouhé léčbě totiž ještě nezačal s tréninkem. „Ondráček sundal ve středu sádru a bude rehabilitovat. Nejdřív potřebuje získat zpátky rozsah achilovky, potom ji začne zatěžovat. Počítám, že při startu extraligy nebude úplně stoprocentní,“ uvedl por idnes.cz Antonín Stavjaňa.

Berani v pátek absolvovali poslední trénink suché přípravy, Ondráček z ní stihl jen dva týdny, zranění achilovky si přivodil při fotbálku v hale. Vedení klubu zvažuje, že po dobu Ondráčkova léčení angažuje na výpomoc útočníka, který bude k mání na trhu.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„Je docela možné, že se s někým domluvíme jenom na určitém počtu zápasů, třeba na deset. Anebo je tady druhá varianta, že si půjčíme někoho z hráčů, které máme na střídavý start z Přerova,“ řekl zmíněnému zdroji Stavjaňa.

U jiného ofenzivního hráče, toho času ve stavu zraněných, je výhled pozitivnější. Pavel Sedláček měl potíže s kolenem, podle hlavního kouče snad jeho návrat klapne včas. „Jen je škoda, že problém neřešil hned po sezoně. Byl by o měsíc dál,“ doplnil Stavjaňa.

Ve zlínském klubu došlo během letní pauzy k několika změnám. Hlavního trenéra Roberta Svobodu vystřídal zmíněný Antonín Stavjaňa, funkci sportovního manažera opustil Jiří Šolc, který je nyní asistentem Petera Draisaitla v Košicích. Do kabiny Beranů našel cestu zpátky zkušený útočník Bedřich Köhler, klub podepsal Švéda Rickarda Palmberga. Ze zámoří se do mateřského klubu vrátil zadák Lukáš Buchta.

Foto: Facebook HK Nitra

I s ohledem na zranění Ondráčka si klub může vypomoci hokejisty z Přerova na střídavý start. V průběhu letní přípravy se s Berany připravovali obránci Mikuláš Zbořil, Robert Černý, útočníci Šimon Kratochvil a Jakub Navrátil, na trase mezi oběma kluby proudili hráči už v minulých letech.

K prvnímu společnému tréninku na ledě se hokejisté Zlína sejdou 22. července, k dispozici budou už lotyšský reprezentační bek Ralfs Freibergs a zmíněný Švéd Palmberg, oba zatím trénovali individuálně. Totéž platilo u Davida Noska. Závěr přípravy na suchu musel vynechat Antonín Honejsek, jelikož byl na operaci krčních mandlí.

Aktuální kádr PSG Berani Zlín před sezonou 2019-20:

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének

Obránci:
Lukáš Buchta, Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freiberg, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Padrnos, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Rickard Palmberg, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Jakub Šlahař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz